Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Hejtmanka Stráská pogratulovala starostce Svatého Jana nad Malší k zisku Zlaté stuhy za prvenství v soutěži Jihočeská vesnice roku 2018

SVATÝ JAN NAD MALŠÍ - K zisku Zlaté stuhy za prvenství v soutěži Jihočeská vesnice roku 2018 pogratulovala starostce Svatého Jana nad Malší Růženě Ballákové hejtmanka Ivana Stráská. Stalo se tak během slavnostního ceremoniálu, který se v obci na Českobudějovicku konal v pátek 10 srpna.

Pro obec s 560 obyvateli se jedná již o druhý titul. Ten premiérový a hned celostátní získala již v roce 1997. „Svatý Jan nad Malší je nádherné místo. Je to váš domov a je vidět, že ho máte rádi a že se o něj příkladně staráte. Ještě jednou vám k vítězství jménem kraje blahopřeji," uvedla hejtmanka.

Stříbrnou příčku v soutěži obsadily Čejetice na Strakonicku a bronz získal Popelín na Jindřichohradecku.

Do letošního 24. ročníku této soutěže se přihlásilo celkem 18 obcí, tedy o dvě více než loni. Z toho šest z Písecka, po třech z Českobudějovicka, Jindřichohradecka a Strakonicka, dvě z Prachaticka a jedna z Táborska.

Více informací o soutěži a celkové výsledky si můžete prohlédnout ZDE.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace