Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční koncert sborů

    Čtvrtek 12.12 18:00 - ZUŠ, Dačice

    Koncert dětských pěveckých sborů.

  • Anna K. - Akusticky 2019

    Čtvrtek 12.12 19:30 - Městské divadlo Český Krumlov

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Historickým autobusem na Selské slavnosti do Holašovic

HOLAŠOVICE – Šestnácté Selské slavnosti v Holašovicích, které se uskuteční od 26. do 28. července, budou velkolepé. Míří na ně 252 řemeslníků a očekává se návštěva až patnácti tisíc lidí. U této příležitosti připravil Dopravní podnik města České Budějovice jednu novinku. Na vybraných přímých spojích pojede historický autobus Škoda 706 RTO.

Běžné spoje budou jezdit dle osvědčeného jízdního řádu v půlhodinových intervalech. Autobusy odjíždí z nástupní zastávky MHD České Budějovice, Nádraží u budovy DOC Mercury. Z této zastávky je linka vedena dvěma rozdílnými trasami:

- Trasa přes Lipí vede přes zastávky: Mánesova, KOH-I-NOOR - U Vodárny, Litvínovice, Šindlovy Dvory, Mokré, Třebín, Kaliště u Lipí, Lipí, Habří, Kvítkovice, Čakovec a Jankov.

- Trasa přes Dubné vede přes zastávky: Jeronýmova, Poliklinika Sever, U Zelené ratolesti, Vysokoškolské koleje, Jihočeská univerzita, Čtyři Dvory - U hada, Branišov, Dubné, Čakov a Jankov.

Na lince platí zvláštní tarif vycházející z kilometrické vzdálenosti. Například cena obyčejného jízdného z Českých Budějovic do Holašovic činí 30 korun.

Na vybrané přímé spoje bude nasazen historický autobus Dopravního podniku Škoda 706 RTO, který pojede z Českých Budějovic bez zastávek přímo do Holašovic. Ze zastávky Nádraží odjíždí tento veterán v sobotu i v neděli v 9:30, 11:30 a 13:30, z Holašovic pak v 10:30, 12:30 a 16:30 hodin.

V historickém autobusu platí jednotné jízdné 30 korun pro všechny cestující, děti do šesti let pojedou zdarma.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace