• Čtenářský klub

Čtvrtek 23.5 17:00 - Písek, Městská knihovna

Jiří Hájíček Rybí krev. Román současného jihočeského literáta o zániku vesnic, které musely ustoupit stavbě jaderné elektrárny Temelín. Vesnice v románu kronikářského ražení překvapivě nemají jména - dnes už totiž neexistují, až na Purkarec, který byl zatopen po osudovou kvótu 370,5 metru a z něhož pochází i Jiří Hájíček. Moderuje Hana Manková.

Hokejbal: Tábor vrátil Rose podzimní prohru

TÁBOR - Hokejbalisté SK Tábor odehráli v sobotu po obědě souboj s budějovickou Rosou, tedy týmem, který jako jediný dokázal v letošní sezoně suverénní Táboráky porazit. Ani odvetu Budějovičtí nerozehráli špatně. Po první třetině prohrával Tábor 0:2, když inkasoval oba góly v rozpětí 35 sekund. Na druhé čisté konto proti Táboru ale museli hosté rychle zapomenout. Tábor nasypal v druhé i třetí třetině tři branky a vyhrál 6:2. Dvěma brankami a dvěma asistencemi se předvedl Tomáš Portl. Nervóznímu utkání nechyběla ani pořádná bitka. Žlutočerní tak vedou krajskou ligu před Blatnou už o 10 bodů.

SK Tábor – SK HC Rosa České Budějovice 6:2 (0:2, 3:0, 3:0), branky a nahrávky: 16. Hrouda (Portl), 23. Gärtner (Portl), 30. Šuléř (Křepelka), 32. Prštický (Šuléř, Křepelka), 38. Portl (Hrouda, Gärtner), 43. Portl (Hrouda) – 8. Kutlák (Konečný), 8. Bína (Kubeš, Dundych).

Více čtěte ve středečním Táborsku, kde se kromě dalších podrobností dočtete také o letošních ambicích SK Tábor.