Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Písecká čtyřka

  pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

  Hudební kapela Josefa Nováka.

 • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

  pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

  Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Horkovod na Dobrovodské je položen, začíná se asfaltovat

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Otevření Dobrovodské ulice v českobudějovické čtvrti Suché Vrbné, uzavřené od 11. března kvůli stavbě horkovodu, se chýlí ke konci. Závislé už je pouze na dokončení asfaltového povrchu. Vlastní výměna nevyhovujícího parního potrubí za horkovodní zde skončila před měsícem.

 

„V úseku od světelné křižovatky U Lávky po Vodní ulici jsme položili na 270 metrů nového potrubí. Naše práce zde skončily 15. dubna," říká Martin Žahourek, člen představenstva městské teplárny. Po stavebních a technických pracích na technologiích teplárny se v tomto úseku ještě měnily všechny vodovodní přípojky, protože při odkrytí povrchu se zjistilo, že jsou v havarijním stavu.

Nyní začíná pokládka nového povrchu, který v rámci svého plánu obnovy dopravních cest organizuje Správa a údržba silnic Jihočeského kraje. Tyto práce mají začít zítra 23. května a celková uzavírka Dobrovodské ulice pak má skončit v předpokládaném termínu do 31. května.

Práce na stavbě klíčového horkovodu jsou v této části města rozděleny do několika etap a potrvají do konce roku. Případná dopravní omezení v místě výstavby ale už nebudou mít na průjezd významnější vliv. Nový horkovod v Suchém Vrbném bude po dokončení měřit 3528 metrů a délku horkovodní sítě ve městě prodlouží na více než 26 kilometrů. Jde o nejefektivnější způsob distribuce dálkového tepla. Nové technologie snižují provozní ztráty a tedy i množství spáleného uhlí a vypouštěných emisí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace