Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Mosty

    sobota 17.8 18:00 - Planá nad Lužnicí, Ostrov

    Art festival.

  • Tata boys

    sobota 17.8 20:00 - Veselí nad Lužnicí, Hlavní parkoviště veselských pískoven

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Hoslovický mlýn nabídne letos ještě minimálně osm akcí

STRAKONICE – Příchod jara znamená i zahájení nové sezony na hoslovickém mlýně na Volyňsku. Otevírací akcí byla v sobotu 24. března Pomlázka na mlýně, která přiblížila život na vesnici v období Velikonoc. Návštěvníci měli možnost vyzkoušet si pletení nejen pomlázky, ale i košíků a ošatek. K ochutnání byly velikonoční mazance a tradiční obřadní pečivo – jidáše. Děti si také mohly namalovat vajíčko nebo vytvořit drobnou velikonoční dekoraci. Na akci dorazilo bezmála 500 lidí. Na co dalšího se mohou návštěvníci letos těšit?

Pro tuto sezonu je na Mlýnu Hoslovice připraveno dalších osm akcí. „Celkem je letos naplánováno devět základních akcí, ale přijít mezi ně mohou i další," upřesnila ředitelka Muzea středního Pootaví Strakonice Ivana Říhová, které má správu mlýnu na starosti.
V programu je nejbližší akcí Jaro přišlo do vsi..., ta je naplánována na 28. dubna. Poté se 18. května koná den otevřených dveří, o den později akce Z bylinkového hrnečku. Následně mohou zájemci 16. června navštívit Domácnost paní mlynářky, 21. července bude Dětský den, 18. srpna akce Posečeno, sklizeno, 22. září Jak se dělá řemeslo a 27. října Podzim pana mlynáře. „Každý program nabízí něco speciálního. Já osobně mám velmi ráda dožínky, takže se těším na akci Posečeno, sklizeno," poznamenala Ivana Říhová.
Ředitelka očekává standardní sezonu, ve stejném stylu jako byla ta loňská. Návštěvnost by se podle ní měla pohybovat kolem 16 tisíc lidí. Žádnou větší investici si mlýn nevyžádal, přes zimu došlo jen na údržbové stavební práce.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace