Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Varhanní půl maraton

    Úterý 25.6 17:00 - Soběslav, Kostel sv. Víta

    Koncert.

  • Divadlo Járy Cimrmana - Němý Bobeš

    Úterý 25.6 19:30 - Vodňany, MěKS

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Hostem Jihočeského muzea bude vyslanec indiánských kmenů z Kolumbie

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Výjimečné osobní setkání mohou zažít všichni, kteří dnes v 17.30 hodin dorazí do budovy Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. V Barokním sále bude hostem Calixto Suarez, vyslanec indiánských kmenů z kolumbijské Sierra Nevady, potomek pradávné civilizace Tayrona. Narodil se vysoko v horách, v místech, kde stále ještě žijí pouze domorodí lidé.

 

„Calixto mnoho let jezdí po celém světě a předává poselství jeho prastaré kultury, od moudrých z jeho kmene a zároveň poznává a studuje ´moderní´ svět, různé kultury a tradice. Spolupracuje také s tzv. mamos ze sousedních kmenů Kogi i Wiva. Přichází k nám z civilizace, kde lidé ještě nezapomněli, kdo jsou a co je jejich posláním a funkcí na tomto světě. Jsou hluboce propojeni s přírodou a cítí ji. Svojí každodenní činností a tzv. ´pagamentos´ – uctívání matky Země a jejích darů, pomáhají udržovat rovnováhu a harmonii na této planetě i v univerzu," přiblížil Tomáš Svoboda z Jihočeského muzea.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace