Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Rendez-vous předvánoční

  středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

  Sváteční koncert Vojty Violinisty a Vánoce podle paní Růženy Váchové.

 • Česko zpívá koledy

  středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Zpívání pro všechny.

Zobrazit všechny události
 

Hysterie - nonstop

Sotva utichla hysterie části národa nad tím, že prezident Miloš Zeman udělil 28. října státní vyznamenání Michalu Davidovi, už je tu další vlna – teď pro změnu obdržel Jaromír Nohavica medaili od ruského prezidenta Putina. A protože v našich krajích se obvykle ozývají kritici, ale mnohem méně často ti, kteří s něčím souhlasí, odezvy v médiích vytvářejí dojem, jakoby celý národ oba zpěváky odsuzoval a zatracoval. Tak to ale není. Jen ti druzí nejsou slyšet. Nebo nedostávají takový mediální prostor.


Čím jsou si oba zpěváci podobní? Tím, že umějí napsat nesmrtelné hity, které si rádi zanotují lidé napříč generacemi. Samozřejmě – někteří. Protože ty písničky zkrátka mají melodii a dají se zpívat. Narozdíl od mnohého jiného umění.

Jestliže je na Davidových i Nohavicových koncertech narváno (a pohříchu není u některých politicky přijatelných a emigrací prošlých...), není divu, že se jejich písničky líbí i prezidentovi Ruska nebo Česka. Mě to těší a nečekám, že by oba aktéři získali zámořské ocenění, protože v Americe dost lidí ani neví, kde nějaké Česko leží. Jsme pořád ještě Slovani - i když to někomu nevoní, takže si našeho zpěváka možná logicky všimnou spíš tam, kde mají povědomí o zeměpisné poloze Prahy nebo třeba i Ostravy. Politiku bych do toho netahala. 

Na internetu se ale jak na běžícím pásu objevují tváře kritiků, které jsem v životě neviděla, nikdy jsem o nich neslyšela – a pokud se jim nepodaří prorazit do povědomí dostatečně údernou palbou na Davida nebo Nohavicu, zas o nich zřejmě neuslyšíme.

Michale a Jaromíre, vykašlete se na ně. A pište další písničky. Zapšklosti, zlosti a blbosti je kolem nás dost, ať máme taky nějakou radost.

Dokud Baník neporazí Barcelonu (zatím jen Spartu...), tak je tu aspoň ta nejlepší káva z Hypernovy u Rybiček. Nonstop.

Diskuse k článku - 59 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4 5  | Starší příspěvky »
 • Týpek středního věku 

  Reagovat

   

  Hele lidi, co je s Váma?
  Tak dostali medaili. Zblázní se z toho někdo?
  Já toho zpívajícího chlapce z kolotočářské rodiny teda opravdu nemusím, vadí mi jako zpěvák, i jako člověk. Ale proč si z toho dělat hlavu? Medaile dostává kde kdo, u části z nich bych si dovolil tvrdit, že si je nezaslouží, ale že bych se kvůli tomu s někým hádal a anonymně urážel......?
  V pátek jsem byl v Budějcích na Landovi, ten žádnou medaili nedostal a asi ani nikdy nedostane a spokojeně žije.
  Mimochodem byl to super koncert.

  Vloženo 7.11.2018 11:19:15

 • Mr. MÚMK 

  Reagovat

   

  Paní Kolářová, měl jsem sen, že mezi dozorci koncentračních táborů byli pánové, jejichž zpívání se lidem velice líbí, a vůbec, vždyť to ke svým synovcům byli takoví hodní strýčci! Co teď proti nim všichni pořád mají a předhazují jim, že prý vraždili v koncentrácích nějaké lidi, které přece nikdo z nás nezná a nezajímá se o ně!? To kvůli nějakému vraždění muklů by teď neměli dostávat medaili od prezidenta, když se nám jejich písničky tak líbí!? Věřím, že to byl jen sen, hrozný sen...

  Vloženo 6.11.2018 22:57:18

 • polemika 

  Reagovat

   

  Udělení medailí se rozhodl k 200.výročí narození básníka A.S.Puškina Boris Jelcin. Uděluje tuto cenu Ruská akademie věd založená po západoevropském vzoru/závislá na státě/ Uděluje se ruským občanům i cizincům,kteří se zapsali významně v kulturní oblasti v literatuře a jiném umění.... V r. 2007 dostal tuto cenu i prez. V. Klaus,který se zasloužil o uchování a šíření kultury, o uchování a obohacování kult.dědictví mezi různými kulturami a národy / nikoliv za propagování politiky Ruska/

  Vloženo 6.11.2018 18:29:29

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Každá věc, která přichází z Ruska, ano i ten Puškinovo metál, je propaganda a basta fidli. Ještě chybí východní vítr. Toho se zatím ještě nikdo nechytil.

   Vloženo 6.11.2018 22:05:25

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Někdo zpíval že Severní vítr je krutý, ne? To je ale fakt podezřelý! Jak to myslel? Že by Švédi? Nebo Finové? Nebo dokonce eskymáci?

    Vloženo 7.11.2018 08:26:15

  • dodatek k polemice 

   Reagovat

    

   Když J. Nohavica českým posluchačům zpopularizoval tvorbu Vysockého,Okundzavy --tak to je zcela oprávněný počin dostat Puškinovu cenu . Že ji jel převzít není žádnou součástí hybridní války proti nám. To je trolové, kteří si chtějí hrát na vojáky mají téma jak tuto svou touhu /vyhladit ruský národ /
   vytrubovat

   Vloženo 7.11.2018 08:30:20

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Komunisti nám v roce 1948 taky napsali nesmrtelný hit a jak to tak vyhlíží, budou ho zpívat ještě naši prra vnoučata. Ty rudé hnídy jen tak někdo od koryt neodstaví.

  Vloženo 6.11.2018 15:53:25

  • Sandokan 

   Reagovat

    

   Pravda. Kalouska, Gazdíka, Fialu, Stanjuru a tu hérečku Němcovou jsi myslel viď?

   Vloženo 6.11.2018 18:36:39

   • xyz 

    Reagovat

     

    zalez ty náckukomunistickej

    Vloženo 6.11.2018 19:24:49

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Jaká zase hysterie, všecko je v cajku. Normalizační prezident ocenil normalizační hvězdu, Agent KGB agenta STB. Bojovník za svobodu mlátičku. co se vám furt nelíbí kavárníci.

  Vloženo 6.11.2018 13:19:22

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Like.

   Vloženo 7.11.2018 07:30:08

« Novější příspěvky 1 2 3 4 5  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace