Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tři sestry

    pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

    Koncert.

  • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

    pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Ivo Moravec: Přinášíme podněty od lidí a budějovickou vládu to nezajímá

Ivo Moravec

Ivo Moravec

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Na včerejší exces na zasedání budějovického zastupitelstva, které zůstalo neukončené přerušením bodu Diskuse, zareagovali náměstek primátora František Konečný (ANO) a opoziční zastupitel Hnutí Občané pro Budějovice Ivo Moravec. Konečný se ohradil, že koalice situaci nezavinila: "Máte špatné informace. Opozice přednesla v rámci diskuse své dotazy a poté opozice vytáhla karty a odešla. V ten okamžik byli k diskusi přihlášeni jen koaliční zastupitelé." To ale není pravda. Do diskuse byl bezpochyby přihlášen například Ivo Moravec. Ten vysvětluje, co se přesně stalo.

 

"Když se v Budějovicích rekonstruovala vláda tak, aby znovu mohlo vládnout ANO, ptali jsme se, jak si svou práci představují s 23 hlasy, tedy s většinou stojící pouze na jediném hlasu. Podporu komunistů si museli nakoupit zřízením placené funkce. Tehdy nám řekli, že většina je sice křehká, ale je to lidsky silná koalice, která to zvládne," vrací se do situace po rozpadu povolební koalice a ustavení nové Ivo Moravec. 

"Proto nás uráží, když my přinášíme na zasedání zastupitelstva podněty občanů, chceme je přednést v diskusi, a koaliční zastupitelé zřejmě nehodlají problémy občanů poslouchat, vytahují karty a odcházejí. Já jsem byl přihlášený do diskuse, takže pan Konečný nemluví pravdu. A je pravda, že jsem v ten okamžik řekl našim zastupitelům, ať opustí sál a upozornil jsem primátora, že zasedání je neusnášeníschopné. Zareagoval až napodruhé. Chtěli jsme tím jasně ukázat, že koalice už v bodu diskuse své zastupitele v sále nemá, a že její představitele tedy náměty od občanů nezajímají," dodal opoziční zastupitel z HOPB Ivo Moravec. 

Zastupitelstvo tím zůstalo přerušené a na příštím listopadovém zasedání bude zřejmě muset diskusi dokončit. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace