Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • On lâche les chiens (FR) + Accident Instantané (FR)

    neděle 21.7 20:00 - Tábor, Stánek (Žižkovo náměstí)

    Koncert.

  • S muzeem v přírodě

    neděle 21.7 8:00 - Písek, sraz Svatotrojický hřbitov

    Ornitologická procházka.

Zobrazit všechny události
 

Jednání zastupitelstva zdržela debata o Centru halových sportů

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Na začátku dnešního zastupitelstva Českých Budějovic se strhl diskuze o projednání Centra halových sportů, které původně na programu nebylo. Zastupitel Michal Šebek usiloval o jeho zařazení jako o posledním bodu jednání.

 

Zastupitelé ho projednávat v hlasování odmítli. „Byl to projekt, který měl po dlouhé době přinést do města novou stavbu, novou architekturu, hodně se o něm diskutovalo. Nejen mezi politiky, ale i sportovci. Myslím si, že by si projednání tímto zastupitelstvem zasloužilo,“ řekl Michal Šebek. Zastupitelé oponovali, že nemají objektivní podklady a jasně dané informace, které jsou k projednávání důležité. „Centrum halových sportů by mohlo být zařazeno do dalšího jednání zastupitelstva. Dneska ne. Z jednacího řádu vyplývá, že podkladové materiály předkládané členem zastupitelstva mohou být v písemné nebo elektronické podobě předány primátorovi alespoň dvanáct dní před zasedáním zastupitelstva s návrhem na jejich zařazení na pořad jednání. Držme se tedy jednacího řádu,“ oponoval Juraj Thoma. Bod centrum halových portů do programu zařazen nebyl. zastupitelé ho odmítli.„Dva až tři roky se tady diskutuje o výstavbě Centra halových sportů, osobně si myslím, že je skutečně třeba se k tomu vrátit. Ať se vyjádříme pozitivně, nebo negativně. Touto cestou by ale to šlo do ztracena,“ dodal Jan Hrdý.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace