Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Talkshow s Miroslavem Donutilem

    pátek 19.7 19:30 - Třeboň, sál Aurora

  • Veselská ozvěna 2019 - S písní napříč staletími

    pátek 19.7 19:00 - Drahov, Kostel Nanebevzetí Panny Marie

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Jednatel firmy neplatil elektřinu. Přehlašoval ji na jiné osoby. Dluží skoro 1,3 milionu

JIŽNÍ ČECHY - Rozsáhlý podvod při odběru elektrického energie ve společnosti, provozující svou činnost na několika místech v Jihočeském kraji, vyšetřují českobudějovičtí kriminalisté. Od září 2009 uzavřel jednatel firmy smlouvu s dodavatelem elektrické energie, kdy však nehradil měsíční splátky za odběr. Proto mu energetická společnost ukončila dodávku a požadovala úhradu dluhu. To však jednatel nečinil a uzavíral na stejné odběrné místo smlouvy na jiné osoby. Ty však neplatily také a stejný scénář se opakoval až do září loňského roku. Dluh postupně vzrostl až na víc než 1 293 000 korun.

 

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení jak proti jednateli, tak i proti firmě, kterou zastupoval. V úterý si převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro podezření z podvodu, kdy v případě prokázání viny dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí od dvou do osmi let, neboť způsobil svým jednáním značnou škodu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace