Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Jubilejní Lubomír Brabec

    Úterý 23.7 19:00 - Protivín KD

    Romantické skladby pro kytaru.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Jihočeši lákají na vídeňském veletrhu cestovního ruchu na nový projekt Památky žijí

Tak třeba do Tábora... , Autor: JCCR

Tak třeba do Tábora...     Autor: JCCR

VÍDEŇ - Jihočeská centrála cestovního ruchu představuje na letošním vídeňském veletrhu Ferien-Messe 2018 nejen nové produkty a aktuální nabídku pro návštěvníky jižních Čech, ale i zcela nový přeshraniční projekt Památky žijí. Nejvýznamnější veletrh v Rakousku, zaměřený na dovolenou, cestování a volný čas, začal ve čtvrtek 11. ledna a trvá do neděle 14. ledna. Ohlásilo se na 850 vystavovatelů z 80 zemí celého světa a organizátoři čekají cirka 100 tisíc návštěvníků.

 

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) prezentuje ve Vídni turistickou nabídku regionu jižní Čechy na společném stánku České republiky pod záštitou agentury CzechTourism. Veletrh probíhá ve dvou halách, vše doplňuje program na dvou pódiích, přednášky a cestovatelské filmy.  Součástí veletrhu je vídeňská autoshow, nejpopulárnější rakouská přehlídka nových vozů v halách C a D.

Vedle klasické nabídky turistických možností regionu, obsahově tradičně zacílené na celé návštěvnické spektrum, bude mít na Ferien-Messe 2018 svou premiéru prezentace přeshraničního projektu Památky žijí, na němž se společně podílejí na české straně Jihočeská Silva Nortica jako vedoucí partner, Jihočeská centrála cestovního ruchu, Národní památkový ústav, Vysočina Tourism, na rakouské straně pak Destination Waldviertel a Mühlviertel Marken jako strategický partner,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Poznamenal, že hlavní myšlenkou a tématem projektu Památky žijí, je představit méně známá historická místa a podpořit vzájemnou spolupráci například při konání kulturních akcí na těchto památkách. Cílem zvýšení počtu návštěvníků v památkách a zvýšení počtu přenocování v projektovém regionu. Vytvořením přeshraničních tematických stezek, například od hradu k hradu, budou památky obou zemí propojeny do jednoho turistického produktu a propagovány. Tyto stezky povedou k většímu množství delších návštěv a přenocování.

O tom, že památky skutečně žijí se návštěvníci mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Ferien -Messe přesvědčí v rámci výstavy fotografií věnované prezentaci subjektů zapojených do projektu. Ke své návštěvě zde budou zvát společně památky z regionů jižní Čechy, Vysočina a Dolní Rakousko,“ prozradila projektová manažerka JCCR Alice Brüntrup.

Nepřehlédnutelný bude rozhodně velký snímek kláštera ve Vyšším Brodě na skleněné fasádě vstupního vestibulu vídeňského výstaviště.

K hlavním výstupům projektu patří: analýza a vyhodnocení současné kulturní nabídky, vývoj nových produktů ve formě tematických stezek s příslušným zapojením příběhů, všechna marketingová a komunikační opatření, akce, školení, workshopy, i digitální navigační systém. „Hosté se tak dozvědí všechny potřebné informace prostřednictvím moderních komunikačních médií. Provozovatelé památek pak budou profitovat z analýz, průzkumu návštěvnosti, tematických stezek jako celkové turistické nabídky, navigačních a komunikačních opatření a marketingu,“ zdůraznila Brüntrup.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace