banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská univerzita bude mít vlastní školku

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihočeská univerzita otevře ve svém českobudějovickém kampusu mateřskou školu pro děti svých zaměstnanců. Mezi důvody, proč se k tomu vedení univerzity rozhodlo, je citelný nedostatek míst v městských školkách, s nímž se potýkají i její pracovníci.

 

Nová školka by měla poskytnout zázemí dvaceti předškolákům. Náklady na její pořízení jsou asi 3,2 milionu korun. Univerzitní mateřská škola bude umístěna v areálu Školního zemědělského podniku, kde se po plánovaném přestěhování některých kanceláří uvolní celé přízemí. Tato varianta ušetří univerzitě čas i peníze.
Projektová dokumentace musí hotová do poloviny prosince. Následě vyhlásí veřejnou soutěž na zhotovitele. Vlastní práce mohou trvat asi tři měsíce, a tak první děti by mohli nastoupit do své školky už v květnu.
Univerzita nelení, a tak se na podzim pustí do přeměny travnatého prostranství ve svém areálu v zalesněný park anglického typu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace