Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Nezmaři

    středa 24.4 19:30 - Katovice, KD

    Koncert.

  • Snímek 51

    středa 24.4 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeská univerzita bude mít vlastní školku

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Jihočeská univerzita otevře ve svém českobudějovickém kampusu mateřskou školu pro děti svých zaměstnanců. Mezi důvody, proč se k tomu vedení univerzity rozhodlo, je citelný nedostatek míst v městských školkách, s nímž se potýkají i její pracovníci.

 

Nová školka by měla poskytnout zázemí dvaceti předškolákům. Náklady na její pořízení jsou asi 3,2 milionu korun. Univerzitní mateřská škola bude umístěna v areálu Školního zemědělského podniku, kde se po plánovaném přestěhování některých kanceláří uvolní celé přízemí. Tato varianta ušetří univerzitě čas i peníze.
Projektová dokumentace musí hotová do poloviny prosince. Následě vyhlásí veřejnou soutěž na zhotovitele. Vlastní práce mohou trvat asi tři měsíce, a tak první děti by mohli nastoupit do své školky už v květnu.
Univerzita nelení, a tak se na podzim pustí do přeměny travnatého prostranství ve svém areálu v zalesněný park anglického typu.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace