Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Jihočeské divadlo bude mít nového ředitele

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Od 1. listopadu bude mít Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích nové vedení. Z výběrového řízení, které skončilo v březnu tohoto roku, vyšel jako vítěz vedoucí oddělení marketingu a produkce Dejvického divadla Lukáš Průdek.

„Rozhodovalo se formou uzavřeného výběrového řízení. To znamená, že potenciální kandidáti byli odbornou porotou přímo osloveni,“ uvedl současný ředitel Jihočeského divadla Jiří Šesták. Sedmičlenná porota se pak rozhodovala mezi Lukášem Průdkem a ekonomickou ředitelkou Jihočeského divadla Janou Dvořákovou.„Protože výsledek hlasování odborné poroty dopadl nerozhodně, musela o vítězi rozhodnout Rada města. Ta dala přednost Lukáši Průdkovi,“ přiblížil průběh hlasování Jiří Šesták. První kolo hlasování totiž dopadlo 4:3 pro Lukáše Průdka, druhé kolo ale přineslo přesně opačný výsledek. „Lukáš Průdek byl jmenován k 1. listopadu, ale v divadle bude už od 1. července, aby se s chodem divadla blíže seznámil,“ dodal ředitel, který podal rezignaci na svůj post k 31. říjnu.

Budoucí ředitel Lukáš Průdekse chce ze všeho nejdřív seznámit se všemi čtyřmi soubory. Plány do budoucna ale nijak skromné nemá. „Rád bych zvedl návštěvnost, zaměřil bych se na příhraniční regiony a přitáhl tak návštěvníky z Německa nebo Rakouska,“ plánuje Lukáš Průdek. „Chci také zřídit edukační centrum, které by poodhalilo fungování divadla. To je totiž pro mnohé dosud zahaleno tajemstvím. Spolupracovali bychom i se školami, ale nechci se zaměřit jen na mladé lidi, ale i na střední generaci a seniory,“ dodává budoucí ředitel.

Lukáš Průdek, absolvent pražské DAMU, pochází z Českých Budějovic a s Jihočeským divadlem už spolupracoval jako asistent režie.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace