Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Bertolt Brecht Zadržitelný vzestup Artura Uie

  Čtvrtek 5.12 19:00 - Divadelní areál Bouda, České Budějovice

  Politická komedie.

 • Mikulášský průvod

  Čtvrtek 5.12 17:00 - Od hasičské zbrojnice v Netolicích

Zobrazit všechny události
 

Jihočeské kuchařky! Daniela: Jak jsem utáhla manžela na vařené špagetě

Daniela

Daniela

Ráda se vám představím. Moje jméno je Daniela Mattera. Původně Stojecová. Je mi 45 let, ale cítím se na dvacet. Že by díky vaření? Ještě jsem toho vyzkoušela málo. A teď mám na mysli samozřejmě kuchyni a vše, co souvisí s gurmánstvím. Můj blog by se mohl jmenovat - jak jsem utáhla manžela na vařené nudli, s prominutím - špagetě.


Už jako malé děvče jsem pochopila, že vaření bude pro mě velkou zálibou. Když zavřu oči, vidím malé děvče, jakým je dnes moje desetiletá dcera. Vracím se ze školy Masarykovou ulicí v Milevsku. Za doby totalitní byl velmi populární pohádkový seriál Arabela. I Já jsem v té době měla své sny a touhy jako každé děvče. Stejně jako moje kamarádky i já jsem zatočila prstýnkem ze sepekovské poutě a přála jsem si mít jednou za manžela prince, který žije u moře. A můj sen se splnil. Můj manžel není z urozené rodiny, ale je tím pravým princem pro mě i naše dvě dcerky. Žijeme na krásném ostrově Ischia v Neapolském zálivu.

Již jako malé děvče jsem se začala zajímat o to, jak se vaří všechny pokrmy a lahůdky, které připravovaly moje maminka a babička. Také bych neměla opomenout mého dědu. Byl řezníkem a jako malá jsem milovala jeho slova: Danielko, v udírně voní klobásky a uzené, chceš ochutnat? Nikdy jsem neřekla ne. Děda byl pro mě ten, koho jsem poslouchala na slovo. Díky celé mojí rodině jsem se stala kuchařkou nejen pro nutnost umět uvařit, ale přinášet radost ze všeho, co se podá na stůl. Jak se říká - musíme jíst i očima a láska prochází žaludkem.

Když jsem si měla zvolit povolání, měla jsem jasno. Bavilo mě vaření, byla jsem kreativní a ráda jsem se učila cizí jazyky. Takže střední hotelová škola byla výbornou volbou. Tam jsem začala poznávat, jak se může každý zdokonalit, i když k tomu nemá vlohy. Ve třídě nás bylo skoro 30 a i to největší nemehlo se naučilo vařit, alespoň pro svoji potřebu. Připravovali jsme spoustu lahůdek, které si pamatuji do dnešní doby a ještě dnes je ráda vařím. Postupně se v mém blogu objeví.

Je spoustu věcí, které začínáme vařit v mládí a postupně se zdokonalujeme. Pro dnešek bych zkusila napsat ten nejlehčí recept na špagety, který jsem se naučila od mého tatínka ve dvanácti letech. Takže recept je více český než italský, snad mi můj muž promine... Je tam i trocha toho kečupu, což není v Itálii běžné, naopak se dá se říci, je to témeř zakázané... A pozor, maminko, špagety se nikdy nelámou! Ani v hrnci, ani předtím... Proto jsou dlouhé, aby se mohly namotat... Jinak si kupte trubky. Nechci nikoho urazit, ale české knedlíky taky v Itálii neumí...

Špagety po česku...

Na olivovém oleji osmažíme do zlatova jednu nakrájenou cibulku, na kostičky nakrájenou anglickou slaninu - tak 20 deka. Přidáme rajčatovou šťávu, 2 - 3 lžíce kečupu, nakonec povaříme cca dvě minuty s dvěma až třemi drcenými stroužky česneku. Dochutíme troškou oregana. 

Uvaříme špagety, do vroucí vody je vložíme jako mikádo, nelámeme, po uvaření scedíme, nikdy neproléváme vodou. Na špagety dáme omáčku a navrch posypeme nastrouhaným eidamem. A máme špagety po česku! Dobrou chuť!

 

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Já jsem utáhla manžela přirozeně na přirození a .....špagety také rád

  Vloženo 8.1.2018 22:55:51

  • veronika 

   Reagovat

    

   to je ubohé

   Vloženo 9.1.2018 16:50:55

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Takže jste jej utáhla v podstatě na vařené nudli. :-)

   Vloženo 11.1.2018 22:17:18

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Je to šikovná ženská i když se jí v Milevsku nedařilo splnit co očekávala, jede spolu s manželem v životě dál, podniká a živí se . Přeji hlavně zdraví pro celou rodinu.

  Vloženo 8.1.2018 10:09:36

 • Jarmila 

  Reagovat

   

  Nemusíte číst já si to čtu s chutí. Mě zas nebaví ty hokeje.

  Vloženo 7.1.2018 00:00:18

 • profous 

  Reagovat

   

  Čí to byl nápad zveřejńovat kuchařské(ne)umění exhibicionistek.

  Vloženo 6.1.2018 19:52:54

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace