Kdy a kam

  • Spisovatelé do knihoven: Michal Maršálek

    neděle 24.3 17:00 - Strakonice, Pod Stolem

    Autorské čtení s debatou: Michal Maršálek – básník, lékař a esejista, emeritní primář Psychiatrické nemocnice Bohnice.

  • Manželské štěstí aneb hospodyně na zabití

    neděle 24.3 19:00 - Milevsko, KD

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jihočeské muzeum zve na výlet do Nepálu

 Autor: Jan Pešek

    Autor: Jan Pešek

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Milovníci cestování si dnes přijdou na své v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. S cestovatelem se mohou vydat do Nepálu, poznat krajinu, kulturu i obyvatele a vypravit se na výlet kolem osmé nejvyšší hory světa Manaslu, která má přes 8 tisíc metrů.

 

Cestovatelská přednáška Jana Peška proběhne dnes od 17 hodin v přednáškovém sále historické budovy Jihočeského muzea. Putování nese název "Nepál - trek kolem osmé nejvyšší hory světa Manaslu". Cestovatel Jan Pešek si pro příchozí připravil zajímavé povídání nejen o výpravě a samotné hoře Manaslu (ze sanskrtu "Hora ducha"), která se nachází 8 163 m n. m., ale představí také samotný Nepál, jeho obyvatele a kulturu. Řeč přijde i na hinduismus - spalování na ghátech, buddhismus, podíváte se do města hippies Pokhary ve středním Nepálu a do hlavního město Káthmándú. Přednáška bude doplněna promítáním poutavých fotografií z této cesty. Malou ochutnávku najdete v naší galerii.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace