Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Jihočeské památky si loni prohlídl rekordní počet návštěvníků

JIŽNÍ ČECHY – Rekordní počet návštěvníků loni zavítal do dvanácti jihočeských státních památek. Přesně 1 051 833, což je nejvíc za posledních dvacet let. Největší zájem zaznamenali v Českém Krumlově, kam se přišlo podívat 367 629 lidí. Následovaly ho zámky Hluboká a Červená Lhota.

 

Podle ředitele územní památkové správy v Českých Budějovicích Petra Pavelce číslo znamená platící návštěvníky. Těch, kteří zamíří do neplacených prostor, parků, zahrad, nádvoří, může být až dvojnásobek.

Za vysokou návštěvností stojí souběh řady faktorů. „Vždycky říkám, že je to tak trochu alchymie. Určitě v první řadě jde o atraktivní programy, které hrady a zámky nabízejí. Lidé chtějí vidět něco nového, zajímavého. Velkou roli hraje i rozšiřování provozní doby. Popularitu si získávají zimní prohlídky, během nichž dorazí desetitisíce lidí,“ sdělil Petr Pavelec s tím, že svou roli v návštěvnosti hraje i počasí nebo mimořádné události a politická situace. „Například ukrajinská krize ovlivnila množství ukrajinských a ruských klientů, i když se ukázalo, že ne v takové míře, jak jsme se obávali,“ upřesnil Petr Pavelec.

Důležité jsou i obecné trendy v turistice. Lidé mají ve větší míře zájem poznávat tuzemské prostředí. „Možná se  lidé nyní po těch letech cestování do zahraničí zase vrací do českých lokalit a chtějí pořádně poznat i domácí prostředí,“ podotkl Petr Pavelec.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace