Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hvězda Betlémská!?

    pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

    Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

  • Pletky s Vlastou

    pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeské památky v novém světle

 Autor: Archiv

    Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – Právě dnes vrcholí Dny evropského dědictví (European Heritage Days, EHD). Některé památky jsou zpřístupněné už týden, jiné tento víkend a některé se otvírají až dnes, a tak dnešní neděli lze věnovat cestováním za jihočeskými památkami. Na některých místech je zvýhodněné vstupné, jinde zcela zdarma. Tématem letošního ročníku jsou Památky v novém světle. Cílem akce je umožnit veřejnosti nahlédnout i do míst běžně nepřístupných a zároveň nabídnout něco víc než běžnou prohlídkovou trasu.

V Českém Krumlově platí reciproční vstupenka na speciální slevové akce, které platí tento víkend do všech památkových objektů, kromě státního hradu a zámku Český Krumlov. Každý, kdo vstupenkou doloží, že včera nebo dnes navštívil jeden z památkových objektů ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích, bude mít vstup na jednu z prohlídkových tras na další památkový objekt zdarma. Akce ale neplatí pro hromadné skupiny nad 5 osob a zájezdy. Vstupenku lze uplatnit na zámku Červená Lhota, Dačice, Hluboká (trasa A), Jindřichův Hradec, Kratochvíle, Landštejn, Nové Hrady, Třeboň, Rožmberk, Zvíkov a Zlatá Koruna.

Zcela zdarma jsou otevřené brány letohrádku Bellarie v Českém Krumlově, výstava Zapomenuté poklady v zámecké galerii na zámku v Dačicích, věž a zámecká studna na zámku Hluboká, Černá věž v Jindřichově Hradci, sklepy pod Gotickým palácem nebo hospodářské sklepy na Nových Hradech. Zámek Třeboň nabízí bezplatnou prohlídku trasy konírny, psí kuchyně, kasematy a zámeckou galerii s výstavou Život s houbami, klášter Zlatá Koruna zpřístupnil opatskou kapli a II. prohlídkovou trasu Místa setkávání. Hrad Zvíkov bude zdarma přístupný pro místní občany a pro ty, kteří mají nárok na nějakou slevu.
V Táboře je to pak Augustiniáský klášter a kostel Narození Panny Marie, Bílý altán v Holečkových sadech, Poutní kostel Klokoty, Kostel sv. Filipa a Jakuba, Dům č. p. 140 – Galerie 140, Galerie U Radnice, Expozice Táborský poklad, Muzeum loutkářského umění, Křížová cesta a Kaplička sv. Jana Nepomuckého v Klokotech a galérie ve Vodárenské věži.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace