Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Jihočeskou Thálii za rozhlasové herectví získala Lenka Šestáková

Lenka Šestáková (vlevo) na snímku z představení Jihočeského divadla Job interview spolu s Věrou Hlaváčkovou.  , Autor: Foto Michal Siroň

Lenka Šestáková (vlevo) na snímku z představení Jihočeského divadla Job interview spolu s Věrou Hlaváčkovou.     Autor: Foto Michal Siroň

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Lenka Šestáková převzala Jihočeskou Thálii za rozhlasové herectví pro rok 2016. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v sobotu 25. března večer v Jihočeském divadle. Český rozhlas České Budějovice ocenil Lenku Šestákovou za interpretaci povídky Sestra Josefa. Rozhlasovou povídku Sestra Josefa z pera americké spisovatelky, učitelky a aktivistky bojující za práva žen a míšenců Alice Dunbar Nelson natočil v českobudějovickém studiu Českého rozhlasu režisér Luboš Koníř.


Alice Dunbar Nelson žila v New Orleans na přelomu 19. a 20. století, ve své tvorbě se zaměřovala především na osudy tamního kreolského obyvatelstva (míšenců bílých Evropanů a Indiánů).
Podle Zdeňka Duspivy, ředitele Českého rozhlasu České Budějovice, je nesmírně těžké vybrat z plejády vynikajících hereckých výkonů jen jedno jméno: „Rozhlasová tvorba má v Českých Budějovicích mnoholetou tradici. Stěží by asi někdo dokázal vyjmenovat jen tak na požádání jména herců, kteří se za dlouhou dobu více než sedmdesáti let vystřídali před rozhlasovým mikrofonem v českobudějovickém rozhlasovém studiu."
Herečka Lenka Šestáková působivě podala příběh mladičké krásné kreolské chovanky klášterního sirotčince, které je v klášteře těsno a smutno, touží po normálním barevném a voňavém světě, po bonbónech a zmrzlině. Během mše se platonicky zamiluje do mladého vojáka. Ale protože nemá rodinu, peníze, neví nic o svém původu, nemá kam jít, její vnitřní vzpoura bude zřejmě marná.
Povídku Sestra Josefa premiérově odvysílal Český rozhlas Vltava v rámci cyklu Americký rok v roce 2016. Český rozhlas České Budějovice ji aktuálně zařazuje v pořadu Čtení na neděli 26. března krátce po 13. hodině.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace