Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Soukromé rozhovory

    pondělí 11.11 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

  • Výroční koncert bývalých absolventů ZUŠ

    pondělí 11.11 18:00 - Strakonice, Sál MěKS

Zobrazit všechny události
 

Jihočeský tým v soutěži T-Profi vybojoval v republikovém finále stříbro

JIŽNÍ ČECHY – Jako druhá nejlepší skončila minulý týden na pražském republikovém finále soutěže Talenty po firmy (T-Profi) jihočeská „reprezentace“, smíšený tým českobudějovické strojírenské společnosti Kern-Liebers CR. K vítězství chyběl jen malý krůček.

Přestože jihočeské družstvo složené ze žáků Základní školy Šindlovy Dvory, Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Písek, pod vedením odborného garanta z Kern-Liebers CR dokončilo svou finálovou práci první a jako jediné v základním čase, v konečném hodnocení přidělila odborná porota těsné prvenství Středočechům. „Nechybělo mnoho a vezli jsme domů zlato. Nicméně i druhé místo je obrovským úspěchem. Náš tým odvedl skvělou práci a zanechal v Praze velký dojem. Děti byly výtečné a předváděly skvělou souhru," uvedl Petr Šidlík, technolog firmy a kapitán stříbrného celku, který úspěšně provedl celou soutěží.

ZŠ Šindlovy Dvory zastupovali žáci páté třídy Anna Wiererová, Stanislav Kašpar a Kristián Kobrle. Písecké středoškoláky reprezentovali Jakub Pavelka, Pavel Štěpánek a Kryštof Pierecký s podporou učitele programování Milana Janouška. „V porovnání se zařízením, které se stavělo při regionálním kole, byla stavba zařízení jednodušší a byli jsme moc rádi, že se na celorepublikovém kole přidalo ke stavění také programování, kde jsme mohli uplatnit znalosti ze školy," uvedl Jakub Pavelka ze SPŠ a VOŠ Písek. „Soutěž se mi líbila. Asi nejtěžší bylo na závěr sestavit všechny části dohromady," doplnila jediná dívka v družstvu, Anna Wiererová ze ZŠ Šindlovy Dvory.

Do celostátního finále, kterého se zúčastnilo 14 týmů (jeden z každého kraje, tedy celkem 84 soutěžících) se družstvo Kern-Liebers CR probojovalo v loňském jihočeském kole T-Profi, které se konalo v rámci 23. ročníku výstavy Vzdělání a řemeslo v Českých Budějovicích. Žáci bojovali v silné konkurenci dalších deseti týmů, z nichž tři přijely z Dolního Bavorska.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace