Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hvězda Betlémská!?

    pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

    Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

  • Pletky s Vlastou

    pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

Jihočeští hasiči mají stále napilno

Ilustrační foto , Autor: HZS

Ilustrační foto     Autor: HZS

JIŽNÍ ČECHY – Po víkendu, kdy hasiči k požárům vyjeli dvacetkrát, z neděle na pondělí po celém kraji odstraňovaly následky po silných bouřích ani od pondělí nezaháleli.

Českobudějoviští hasiči ještě v pondělí odstraňovali nalomené větve po nedělní bouřce v Krčínově ulici v Českých Budějovicích. Zasahovali u vážné dopravní nehody u Pištína, kde se střetly dvě osobní auta s nákladním. V Žižkově ulici v Týně nad Vltavou nouzově otvírali dveře bytu. V Trhových Svinech odstraňovali sršní hnízdo. Vyjeli do Hluboké nad Vltavou, kde stavěli norné stěny, protože u hlubockého jezu až k Zámostí se po Vltavě táhla ropná skvrna, která pravděpodobně vytekla z bagru stojícím pod jezem. Odpoledne byl v bytě domu na Lidické třídě v Českých Budějovicích ohlášen požár, ale šlo o připálené potraviny na sporáku. Potom následovalo další nouzové otevření dveří bytu v ulici V. Talicha v Českých Budějovicích. Hasiči z Trhových Svinů uklízeli po dopravní nehodě Trocnovskou ulici. Večer v půl deváté zachraňovali kotěte z okapu domu v Biskupské ulici v Českých Budějovicích. Vyjeli k monitoringu kouře linoucího se z rozvodné skříně v kině v ulici M. Horákové v Českých Budějovicích. Dnes ráno v Srubenci zajišťovali auto po dopravní nehodě proti požáru a úniku provozních látek. Pomáhali policistům a záchrance při vstupu do bytu pečovatelského domu v Nerudově ulici v Českých Budějovicích. Ve Vodňanské ulici v Týně nad Vltavou také otevírali domovní dveře. Po hodině se českobudějovičtí hasiči vrátili do pečovatelského domu v Nerudově ulici v Českých Budějovicích k dalšímu otevření bytu.

Českokrumlovští hasiči ještě v pondělí odklízeli jeden spadlý strom v Jaroměři. Také v Dolním Třeboníně hasiči nouzově otvírali dveře bytu, následně v Urbinské ulici v Domoradicích. Vyjeli k hořící trávě v Perneku. Strážníci městské policie v Českém Krumlově si vyžádali hasiče k vyčištění olejové skvrny ze silnice v ulici Za Nádražím.

Jindřichohradečtí hasiči vyjeli během pondělí ještě k sedmi spadlým stromům v Jindřichově Hradci, Polště, Třeboni, Roseči, Ponědrážce, Chlumu u Třeboně a Pístině.

Písečtí hasiči v souvislosti s odklízením následků bouřky odstranili dva spadlé stromy ve Vůsí a Dolním Ostrovci. Potom odstranili hnízdo nebezpečného hmyzu v Třebízského ulici a milevští v Červené.

Strakoničtí hasiči odklízeli čtyři spadlé stromy z následků nedělní bouře ještě v pondělí v Řištích, Milejovicích, Bezdědovicích a Paračově. V ulici P. Bezruče ve Strakonicích ještě nouzově otevírali dveře bytu.

Táborští hasiči v souvislosti s odklízením následků bouřky odstranili tři spadlé stromy, a to v Chabrovicích, ve Veselí nad Lužnicí a v Táboře-Náchod. Jednou vyjeli ke cvičnému poplachu na Strkov a dvakrát otvírali dveře bytů, a to v Táboře na náměstí Přátelství a v ulici Angela Kančeva.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace