Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Jubilejní desátý ročník Umění ve městě začal ve Veselí nad Lužnicí

VESELÍ NAD LUŽNICÍ – Ve čtvrtek 8. června se v parku u veselského kulturního domu otevřel už desátý ročník výstavy Umění ve městě. Veselí se k tomuto projektu připojilo podruhé, v loňském roce zaznamenalo pouze kladné ohlasy. Cílem výstavy je zkrášlit a oživit veřejné prostory měst a zprostředkovat umění i lidem, kteří nechodí do galerií nebo muzeí. Ve Veselí nad Lužnicí jsou k vidění dvě sochy od Veroniky Psotkové. Polštářky najdete v trávě, sochu s názvem Propojeny pak v korunách stromů. Sochy budou park zdobit až do konce září.

 „Desátý ročník Umění ve městě. Říkám si, je to jen číslo, přesto mám potřebu bilancovat, ohlížet se, hodnotit. Před deseti lety jsem dokončil Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze a vystavil svou diplomovou práci s názvem Humanoidi na Lannově třídě v Českých Budějovicích. Právě tento moment se stal impulzem k založení tradice letních sochařských výstav, ke zrodu Umění ve městě. Po deseti letech se tento projekt může pyšnit neustálým přísunem nových a nových umělců, známými jmény, zahraničními umělci, ale především svou kontinuitou, neutuchajícím nadšením všech, kteří se na ní podílejí, zájmem návštěvníků i podporou města,“ zmínil kurátor výstavy ve všech městech Michal Trpák. „Díky sochám jsem potkal hodně milých lidí, nejen kolegů výtvarníků, řemeslníků, organizátorů, ale i návštěvníků a obyvatel Českých Budějovic a poté i obyvatel a spolupracovníků z Hluboké nad Vltavou a z Veselí nad Lužnicí. Užijte si jubilejní ročník a radujte se sochami, které k létu nejen v Českých Budějovicích prostě patří,“ zve k návštěvě kurátor.

 V historickém centru Českých Budějovic své sochy vystaví Michal Gabriel, Miloslav Fekar, Zdeněk Ruffer, Michal Trpák, Josefína Jonášová, Ondrej 4., Richard Kočí a Eva Roučka. V Hluboké nad Vltavou pak Jakub Flejšar, Josefína Jonášová, Ondřej Svoboda a Jan Šácha. Vernisáž v Galerii Mariánská se koná ve čtvrtek 15. června od 17 hodin, návštěvníci tu mimo jiné najdou fotodokumentaci z uplynulých devíti ročníků. O hodinu později pak bude výstava Umění ve městě otevřena také na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace