Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Kdo chce do okrskové volební komise pro evropské volby, může se hlásit

 Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

    Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Zájemci o členství v okrskových volebních komisích pro volby do Evropského parĺamentu na území Českých Budějovic se ode dne vyhlášení voleb prezidentem republiky mohou hlásit na správním odboru magistrátu. „Přednostně budou do jednotlivých komisí zařazováni členové delegovaní volebními stranami, což ukládá volební zákon. Teprve poté se budou komise obsazovat dalšími členy,“ zdůraznil primátor Jiří Svoboda.

 

První zasedání volebních komisí bude 2. května. „Volebních okrsků se týká pouze jedna změna, kdy nově bude sídlem okrsku č. 74 budova loděnice HANACE v prostoru pod parkovištěm v ulici Plavská," poznamenal vedoucí správního odboru Jan Kostík. Původní sídlo bylo v Tyflokabinetu v Roudenské ulici.

V pořadí už deváté volby do Evropského parlamentu se budou v Česku konat v pátek 24. května od 14 do 22 hodin a v sobotu 25. května od 8 do 14 hodin. Občané, které zastupuje 21 poslanců, budou volit teprve počtvrté, volby se opakují každých pět let. Výsledky budou oznámeny až v neděli 26. května, poté co se uzavřou poslední volební místnosti v EU.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace