Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Začarovaný les

    pondělí 22.7 10:00 - Protivín, KD

    Loutková pohádka.

  • Kašpárek a prasátko

    pondělí 22.7 15:00 - Protivín KD

    Loutková pohádka.

Zobrazit všechny události
 

KDU-ČSL zveřejnila krajskou kandidátku do sněmovny

AKTUALIZOVÁNO - 5.9.2013 07:22

JIŽNÍ ČECHY – Sestavenou krajskou kandidátku pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny má KDU-ČSL. Na první místo staví místostarostu Dačic Jana Bartoška. Na druhém místě je lesní inženýr z Lomnice nad Lužnicí a krajský zastupitel Jan Zasadil, a na třetí pozici Šimon Heller, učitel, který se angažoval v čele studentského hnutí proti komunistické radní Vítězslavě Baborové po krajských volbách.

Čtyřkou je bývalý náměstek budějovického primátora Rudolf Vodička a pětkou Jitka Zikmundová, která před několika týdny sama odešla z postu místostarostky Českého Krumlova. Na šestou příčku staví lidovci ředitele prachatického hospicu Roberta Huneše a na dalších místech jsou například starosta Radomyšle Luboš Peterka, starosta Kaplice a krajský zastupitel Pavel Talíř nebo starosta Vodňan Viktor Blaščák. Na zadních, víceméně symbolických pozicích kandidátky přijali účast starosta Třeboně Jiří Houdek, Josef Kalbáč ze Strakonicka, který proslul při volbě prezidenta Václava Klause a stal se pak jeho poradcem, ředitel budějovického biskupského gymnázia Zdeněk Dvořák nebo bývalá krajská radní pro školství Marie Hrdinovám učitelka z Mirovic.

Lidovecká kandidátka poměrně překvapuje vysokým počtem starostů, kteří ji podporují – na zadních místech například i starosta Borovan Stanislav Malík, starostka Benešova nad Černou Veronika Korchová, starosta Strunkovic nad Blanicí Karel Matějka nebo starosta Přeštěnic u Milevska Miroslav Zíka. Je jasné, že v těchto „starostenských vodách“ již nemohou lovit ostatní strany.    

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace