Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Koalice v Týně chtěla odvolat radního, opozice celou radu

TÝN NAD VLTAVOU – V reakci na nedávné vystoupení ČSSD z vládnoucí koalice na vltavotýnské radnici se radní pokusily odvolat sociálnědemokratického radního Davida Slepičku. Starosta Milan Šnorek vysvětloval návrh tím, že rada vzniká na principu koaliční smlouvy, a protože ČSSD z koalice vystoupila, nemá mít místo ani v radě města.

Radní přitom tento bod zařadili do programu až na samotném jednání, v pozvánce na jednání zastupitelstva uveden nebyl. „Domnívám se, že za tímto unáhleným krokem pana starosty je můj postoj k nápravě situace vyplavování obyvatel v ulici Legií a kritika nedostatečných opatření realizovaných v loňském roce,“ říká Slepička. Svoje tvrzení opírá o fakt, že koalice jiného kandidáta nenavrhla.

S protinávrhem na odvolání celé rady přišel vzápětí opoziční zastupitel Miloslav Kožnar (Strana přátel Vltavotýnska). Koalici vytkl, že se při prosazení „hlasovací mašinérie“ opírá o hlasy lidí soudně trestaných. Nepřímo tak ukázal na bývalého sociálního demokrata Františka Němce, který nedávno přišel o řidičský průkaz kvůli řízení pod vlivem alkoholu. Kožnarův návrh sice opozice neprosadila, ale překvapivě neprošel ani návrh na odvolání Slepičky, ke kterému koalici chyběl jediný hlas.

Jan Rypáček

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace