Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Relaxační malba pro dospělé

    pondělí 23.9 17:30 - Milevsko - Dům kultury

  • Václav Neckář se skupinou Bacily

    pondělí 23.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Kotva po letech dostane novou digitální a zvukovou technologii

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Město, které je vlastníkem kina Kotva, se chystá k obnově zvukové a digitální technologie. Již v srpnu by mělo dojít k výměně. Radní zatím nevědí, jak naložit se starým digitálním systémem.

 

Prostory Kotvy potřebují modernizaci jako sůl. Město začíná u technologické výměny. „Vypíšeme zakázku na digitalizaci kina Kotva, jejíž předpokládaná hodnota činí 6 650 000 korun. Očekáváme, že díky kvalitnějšímu zvuku a obrazu budou mít diváci v kině lepší prožitek,“ uvedl náměstek pro investice Petr Holický. Obrazová technologie bude s rozlišením 4K.

Ale co se stane se starými technologiemi? Nabízelo by se využití v letním kinu Háječek, avšak to musela rada města zavrhnout. „Kino Háječek vyžaduje vysoký světelný výkon promítací techniky a to ta z Kotvy nesplňuje. Hledáme cestu pronájmu nebo repasované techniky v letním kině. Jednou z možností, jak vyřešit co se starou technologií z Kotvy, je její využití v plánovaném druhém menším sále,“ nastínil Holický.

Již před časem se hovořilo o druhém sálu kina, které by mohlo pojmout zhruba padesát diváků. Promítaly by se zde filmy pro náročnějšího diváka, které by starší technologii zřejmě snesly. To je ale možná hudba daleké budoucnosti. Návrh na „klubový sál“ je zatím ve fázi studie a záměru.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace