Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Krajská soutěž profesionálních hasičů v požárním sportu v Táboře - známe výsledky!

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

TÁBOR – Táborský územní odbor Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje pořádal v pátek 14. června krajskou soutěž v požárním sportu. Soutěž zahájil v devět hodin na požární stanici v Táboře - Měšicích velitel stanice Tábor František Podlaha a další představitelé Hasičského záchranného sboru. Přišli i významní hosté z politických kruhů. Hasiči soutěžili v disciplíně - výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže. Dělo se tak ve dvou rozbězích na dvou dráhách. Ze sedmi okresů kraje se účastnilo celkově 66 závodníků. Poté se soutěž přesunula na Stadion Míru.

Zpočátku se dosažený čas na věži uváděl z elektronické časomíry. Ovšem technika si postavila hlavu. Tak se později tyto časy nahradily klasických ručním měřením. Bylo to možné proto, že od počátku závodu se používal i tento způsob zaznamenání času.

Od jedenácti hodin soutěž pokračovala na Stadionu Míru atletickými disciplínami, jako je běh na sto metrů s překážkami a štafeta na 4 x 100 m s překážkami. Na závěr družstva soutěžila v požárním útoku.

Rekord ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže s hodnotou 13,25 vteřin drží z roku 2015 Kamil Bezruč z Moravskoslezského kraje. Disciplína není pro padavky. Žebřík, se kterým se běží, má váhu minimálně 8,5 kilogramu. Dráha od startu k cvičné věži měří 32,2 metru. Časomíra zaznamená dosažený čas, když borec došlápne oběma nohama na podložku. V prvním rozběhu dosáhli nejlepších časů: Ivan Pěnča ze Strakonic (15,66 vteřin), Jan Ježek z Českých Budějovic (15,68) a Michal Doktor z Jindřichova Hradce (15,78). Ovšem v druhém rozběhu se závodníci ještě lepšili.

Každý ze sedmi územních odborů vytvořil své reprezentační družstvo. Ve výstupu na věž a na stovce byli hodnoceni jak jednotlivci, tak se jejich výsledek započítával do celkového hodnocení družstev. Součet výsledků ve všech disciplínách pak rozhodnul o celkovém vítězi.

Jednotlivci:
1. místo: běh 100 m s překážkami
Ivan Pěnča, územní odbor Strakonice - čas 16,87 s
1. místo: výstup na cvičnou věž
Radim Švehla, územní odbor Jindřichův Hradec - čas 15,48 s
1. místo: dvojboj
Ivan Pěnča, územní odbor Strakonice – součet časů z běhu na 100 m a věže 32,45 s

Družstva:
1. místo: štafeta 4 x 100 metrů s překážkami (v družstvu 4 závodníci)
územní odbor Písek, čas 60,58 s
1. místo: útok (v družstvu 7 závodníků)
územní odbor Jindřichův Hradec, čas 22,92 s

Celkově družstva:
1. místo územní odbor Jindřichův Hradec
2. místo územní odbor České Budějovice
3. místo územní odbor Strakonice

Krajská soutěž je jedním ze závodů, podle níž se tvoří reprezentační družstvo HZS Jihočeského kraje, které bude reprezentovat na celorepublikovém mistrovství v srpnu v Ústí nad Labem.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace