Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Vimperské kvízování vol. 2

  pátek 15.11 19:00 - Kavárna Ve Skále, Vimperk

  Zábavný kvíz pro dvou až čtyřčlenné týmy, který prověřuje vědomosti, důvtip i schopnost spolupráce.

 • Renne Dang Live

  pátek 15.11 21:00 - Calypso, Vimperk

  Koncert Tour 2019 i ve Vimperku. Kytky z Pumpy, Čas na změnu.

Zobrazit všechny události
 

Krajskou soutěž hasičů vyhráli muži z Pikova a ženy z Bělče na Táborsku

Vítězky krajské soutěže z Bělče. , Autor: Vít Řezáč

Vítězky krajské soutěže z Bělče.     Autor: Vít Řezáč

TÁBOR - Stadion Míru v Táboře hostil v sobotu krajskou soutěž družstev mužů a žen dobrovolných hasičů v požárním sportu. Sjeli se vítězové okresních kol. Avizované bouřky nepřišly a vedro přesahovalo třicítku. Los byl tentokrát příznivě nakloněn táborským mužům z Pikova, ale také ženám z Bělče. Ti mezi sedmi družstvy mužů a žen nastupovali na start všech disciplín s číslem jedna.


„Krajské kolo soutěž pořádáme již potřetí, poprvé a podruhé to bylo v letech 2005 a 20012. Místo konání se točí vždy po sedmi letech podle jednotlivých okresů," přiblížil starosta Okresnho sdružení hasičů Tábor Alois Pazdera. „V okrese Tábor máme 200 sborů SDH a 8 400 členů, takže dobrovolní hasiči jsou asi nejpočetnější organizací v našem regionu V okresních kolech soutěže se tak dají pro krajské kolo vybrat ti nejlepší," pochlubil se.

Organizátoři i družstva dobrovolných hasičů si pochvalovali organizaci této akce, protože časový plán jednotlivých disciplín se dařilo plnit bez jakéhokoliv zpoždění. Jediným problémem se ukázal při startu pikovského družstva v „královské" disciplíně, požárním útoku., Selhala totiž časomíra, takže hoši měli místo dvou pokusů tři. Faktem je, že to velkou radost nevyvolalo.

Vítězství nakonec zůstalo doma na Táborsku - krajskou soutěž vyhráli hasiči z Pikova, kteří už na republice reprezentovali Jihočeský kraj vícekrát, a soutěž žen vyhrály hasičky z Bělče rovněž na Táborsku. 

Kompletní výsledky doplníme později. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace