Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Písecká čtyřka

    pondělí 19.8 19:30 - Lázně Vráž u Písku

    Hudební kapela Josefa Nováka.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Kruh pro planetu chce upozornit na klimatické změny a jejich zlehčování

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kruh pro planetu. Takový název nese akce, která se ve středu 13. února od 16 hodin uskuteční na Lannově třídě před Priorem v Českých Budějovicích. Jedná se o happening pod hlavičkou občanské iniciativy Pro planetu, jehož cílem je upozornit na problematiku neudržitelného nakládání s přírodními zdroji a na skutečnost, že téma klimatické změny je ve společnosti stále velmi zlehčováno.

 

Organizátoři se odvolávají na nejaktuálnější stanoviska klimatologů z celého světa, která jsou čím dál varovnější. Posledním varováním byla například zpráva mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu z loňského října. Kruh pro planetu je poklidnou osvětovou událostí a demonstrací znepokojených informovaných občanů.

„Stojíme v kruhu s transparenty a pouštíme lidem edukační videa s informacemi o změně klimatu, kolemjdoucím také rozdáváme vizitky s desaterem ochránce klimatu a odkazujeme je na naši výzvu Neztrácejme čas, který může každý podepsat na internetové stránce proplanetu.cz," uvedla hlavní iniciátorka Nikola Hurychová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace