Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Najdi ztraceného čerta

    Čtvrtek 5.12 16:30 až 18:00 - Náměstí Míru, Jindřichův Hradec

  • Vánoční koncert

    Čtvrtek 5.12 18:30 až 20:00 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

Zobrazit všechny události
 

Lapkové a chmatáci využívají léta a neštítí se ničeho

 Autor: PČR

    Autor: PČR

JIŽNÍ ČECHY – K létu patří sluníčko, koupání, taneční zábavy, posedávání v restauracích a kavárnách, ale také zloději. Pouze střípkem ukázek nahlédneme do víkendového řádění lapků, a pak snad poslechneme doporučení policistů, abychom si na koupalištích, v kempech a dalších místech, kde se pohybuje větší množství neznámých lidí, dávali pozor na své osobní věci.

Včera ráno se mladík vracel z diskotéky ve Strakonicích. Chtěl si zavolat, ale zjistil, že nemá čím. Někdo mu během zábavy ukradl mobil v hodnotě deseti tisíc korun. Ještě v neděli v ranních hodinách zjistil turista, který lehce usnul v centru Českého Krumlova, že je lehčí o brašničku Nike, ve které měl dva drahé mobily, svazek klíčů, krabičku se šesti cigaretami a pánskou černou peněženku s osobními doklady, hotovostí a platební kartou. Zloděj mu způsobil škodu asi za sedm tisíc korun. Odpoledne zase lapkové navštívili bechyňské koupaliště na Táborsku. Využili nepozornosti majitele volně odložené tašky a ukradli mu z ní peněženku s penězi, platební kartou a osobními doklady. Okradený tak přišel asi o tisíc korun. Na včerejší pouti Porcinkule v Jindřichově Hradci odpoledne chmatáka zlákala pootevřená kabelka. Využil nepozornosti ženy, která  nesla pootevřenou kabelku přes rameno. Z té ji ukradl koženou značkovou peněženku, ve které měla tisíc korun, řidičský průkaz, občanský průkaz, průkaz pojištěnce a platební kartu banky. Tím majitelka kabelky přišla skoro o dva tisíce korun.

Ještě dva případy ze soboty. Mladý muž v brzkých ranních hodinách seděl v jedné restauraci ve Vimperku a nedával pozor na svou peněženku. Tu mu ukradli, a tak přišel o osobní doklady, čtyři kreditní karty a peníze, a tak byl lehčí skoro o pět tisíc. O tom, že se krade i v lázních se přesvědčila jedna klientka wellness centra lázní v Třeboni. V podvečer v dámské šatně zjistila, že ji někdo sebral z neuzamčené skříňky značkovou látkovou tašku s občanským průkazem, průkazem ZTP, průkazem VZP, platební kartu, mobilem a svazkem klíčů. Zloděj ji tak připravil asi o tři tisíce korun.  

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace