Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Tři sestry

    pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

    Koncert.

  • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

    pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Legendární Katapult přijede do Písku již příští sobotu 18. března

PÍSEK - Katapult je vlastně na svém „celoživotním turné“, protože jak sám říká Olda Říha, koncertování ho baví celý život. Se svým novým albem s názvem Kladivo na život zavítá i do Písku. Na tuto českou rockovou legendu můžete přijít do píseckého kulturáku v sobotu 18. března.

Skupina Katapult vznikla v roce 1975. V historii domácí pop music zaujímá Katapult specifické místo. Žánrově se jedná o hard-rockovou kapelu, ale v rámci tohoto zařazení patří spíše mezi ty „měkčí", pohybuje se na pomezí hard-rocku a pop rocku. Od roku 2009 hrají v sestavě: Oldřich Říha – kytara, Andy Budka – basová kytara, Ondřej Timpl – bicí.

Katapult – dnes ji česká rocková legenda - natočila v po šesti letech nové album, které pojmenovala podle titulní písně alba Kladivo na život a vyrazila s ním na turné. A jak zmiňuje Olda Říha „Člověk je v životě buď kladivo nebo kovadlina, do které život buší". A Katapult jasně říká, že oni jsou to kladivo... což potvrzuje i množství jejich hitů. Do zlatého fondu českých písní určitě patří Někdy příště, Hlupák váhá, Až, Já nesnídám sám, Půlnoční závodní dráha, Vojín XY hlásí příchod... O tom, že texty jejich písní jsou nadčasové, svědčí i fakt, že v Kladivu na život se nechal inspirovat např. i slovy Johanna Wolfganga Goetha.

Tak nečekejte na někdy příště... a přijďte do Kulturáku v sobotu 18. března. Těší se na Vás Olda Říha a jeho legendární KATAPULT.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace