Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Letos jezdí nový prázdninový oranžový cyklobus do Gmündu

 Autor: Cyklotrans

    Autor: Cyklotrans

JIŽNÍ ČECHY – Systém cyklobusů funguje v České republice už jedenáct let. Na jihu Čech je asi pět tisíc kilometrů cyklotras a cyklostezek. Ty všechny nelze zahrnout do týdenní nebo čtrnáctidenní dovolené. Právě proto byl vybudován dopravní systém Cyklotrans, který má speciální autobusy s vleky pro jízdní kola. Nyní lze cestovat s kolem od Šumavy přes Lipensko a Novohradské hory až po Třeboňsko a Českou Kanadu a letos i do rakouského Gmündu. Autobusy cyklisty dovezou až na vybranou trasu. Navíc každá linka Cyklotrans je propojena s množstvím navazujících spojů.

Všechny jihočeské linky jsou vypravované z Českých Budějovic. Už několik let funguje Zelený cyklobus, který jede do Znojma přes Jindřichův Hradec, Modrý na Kvildu přes Prachatice a Vimperk, Červený také na Kvildu, ale přes Český Krumlov a Volary a Šedý přes Prachatice. Žlutá linka míří do Orlíku nad Vltavou, přes Týn nad Vltavou a Písek, Novohradská jede do Hojné Vody přes Trhové Sviny a Nové Hrady a Vltavské cyklobusy do Horní Plané přes Český Krumlov a Lipno nad Vltavou. Letos k autobusům různých barev přibyla i oranžová barva.

Oranžové jihočeské cyklobusy fungují během letních prázdnin na trase České Budějovice – Lišov – Třeboň – Stříbřec – Chlum u Třeboně – Majdalena – Suchdol nad Lužnicí – Halámky – Neu Nagelberg – Gmünd a zpět. Jezdí v sobotu, neděli a ve státních svátcích až do 1. září.  Vyjíždí z českobudějovického autobusového nádraží v 7.45 hodin. Od lázní Aurora v Třeboni v 8.20 hodin a po padesátiminutové cestě dorazí do Chlumu u Třeboně. Asi v 9.45 hodin přejíždí státní hranicí a svou pouť končí v 10.10 hodin v rakouském Gmündu. Do Čech se potom vrací ve 14.55 hodin a do Českých Budějovic dorazí v 17.10 hodin.

Zřizovatelem nové oranžové linky je Jihočeský kraj a dopravcem ČSAD Jihotrans. Cestující si mohou zakoupit nejen jednotlivé jízdenky, ale i rodinné pro pět osob, z nichž dvě jsou starší 15 let. Nejdražší rodinná jízdenka pro celou trasu stojí 230 korun. Přeprava jízdního kola vyjde na 30 korun, při předložení ranní jízdenky nebo jízdenky z předchozího dne je zpětná přeprava zdarma.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace