Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Adventní koncert k 200. výročí narození Františka Gregory

    sobota 14.12 17:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Majitel budějovického Háječku do něj chce vrátit pohodu

 Autor: Foto staženo z Encyklopedie Českých Budějovic

    Autor: Foto staženo z Encyklopedie Českých Budějovic

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V Encyklopedii Českých Budějovic se čtenáři mohou dočíst, že v roce 1925 byl zřízen takzvaný Výbor pro Háječek, který v parku vybudoval dětské hřiště se sousoším dětí hrajících si s kozlem, malou zoologickou zahradu, verandu pro loutkové hry a hudební pavilon, kde se pořádaly pravidelné promenádní koncerty. Na Háječek v prostoru u vodárny navazoval čtvercový parčík s kruhovým bazénem a vodotryskem.

 

„Rádi bychom do Háječku vrátili poetiku a pohodu," říká majitel chátrajícího altánku Petr Beneš. Právě v něm by měla vzniknout kavárna s domácí atmosférou, kde by se lidé rádi scházeli. „Město tuto myšlenku podporuje a rada schválila věcné břemeno, aby tam mohl být umístěn kabel nízkého napětí a kanalizace. Majitel může upravit chodník u altánku a zelenou dostal také pronájem části pozemku k umístění stolů, židlí a slunečníků pro venkovní posezení," sděluje stanovisko města náměstek primátora Tomáš Bouzek.

Nyní bude následovat období získávání povolení. „Pokud vše půjde dobře, mohlo by se nám to podařit tak za devět měsíců. Poté musíme sundat krytinu, udělat okopy kolem altánu a vše ostatní. Na rekonstrukci by mělo být poznat poctivé řemeslo, nic nechci ošidit s tím, že se to třeba někdy ještě dodělá. Akcentuji citlivý přístup architekta a řemeslníků," dodává Petr Beneš. Představa rodinné kavárny by se mohla naplnit v roce 2020.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace