Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Zavřete oči, swing přichází

  pondělí 17.6 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

  Písňová retro vzpomínka.

 • Mallory

  pondělí 17.6 14:30 - Písek, Knihovna

  Probační a mediační služba vás srdečně zve na promítání dokumentárního snímku Mallory (2015) režisérky Heleny Třeštíkové a následnou debatu s hlavní hrdinkou a dalšími aktéry na téma životního uklouznutí, možnosti změny a druhé šance. Vstup na film i debatu zdarma.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Majitelka psa se opila tak, že nebyla schopna přivést ho domů

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Vlastnictví psa sebou přináší nemálo povinností. Tyto povinnosti však pojala ve čtvrtek večer dvaašedesátiletá obyvatelka českobudějovického sídliště Máj po svém. Ta totiž svého psa vypustila z domu, aby se sám vyvenčil. Jak se pes dostane domů, jí však již netrápilo. Mezitím totiž vypila více než pár sklenek alkoholu. Ve stavu, ve kterém ji zastihli strážníci, nebyla již ani schopna si ven pro psa sama dojít. O návrat zvířete domů se museli postarat strážníci. Pes přitom ještě stačil exkrementy znečistit chodbu domu. Majitelku psa čeká za zanedbání svých povinností nemalá pokuta.

 

Ve čtvrtek 16. května v půl deváté večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o volně pobíhajícím psovi do Dubenské ulice. Strážníci na místě spatřili psa, kterého se jim však přes veškeré úsilí nedařilo odchytit. Mezitím se od náhodných svědků události dozvěděli, komu pes patří.

Když však zazvonili na byt údajného majitele, setkali se s nestandardním přístupem. Majitelé psa totiž odmítli psa přivést zpět domů z důvodu své značné podnapilosti. Mezitím se utíkajícího psa podařilo odchytit strážníkům speciálně vyškoleným na odchyt zvířat. Ti ho poté dovedli až ke dveřím bytu majitelů.

Pes však po cestě stačil znečistit chodbu přede dveřmi obyvatel v nižším patře exkrementy. Majitelka psa se k úklidu nepořádku po svém mazlíčkovi neměla. Po vystřízlivění stane dvaašedesátiletá žena před správním orgánem. Za přestupek podle zákona na ochranu zvířat proti týrání jí hrozí pokuta až 50 tisíc korun.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace