Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Živé Milevsko - Mezinárodní konference chytrých měst a obcí

    středa 16.10 9:00 - Milevsko, KD

  • Toulky za poznáním Severní Korea

    středa 16.10 10:00 - Milevsko, Kino

    Přednáška.

Zobrazit všechny události
 

Malířku Denisu Krausovou představí týnská galerie

TÝN NAD VLTAVOU – Dnes v 18 hodin začne v Městské galerii v Týně nad Vltavou výstava Krása zabitá sluncem, která představí aktuální dílo malířky Denisy Krausové. Její první ucelenou sérií byla v roce 2004 řada drobných obrázků ve stejném formátu, přičemž každý z nich záměrně vytvořila trochu jiným stylem. Na dalších nejčastěji zpracovávala zážitky z cest. Od začátku ji také zajímalo téma autoportrétu. „Nejčastěji zobrazuji v obrazech sebe jako malířku, odpočívající, malující, letící na štětci, umístěnou v blázinci, uklízející na vlastní výstavě, nebo prostě jen jako pozorovatelku onoho děje, odehrávajícího se na tom samém obraze,“ zmínila o své tvorbě malířka.

Do Týna nad Vltavou Denisa Krausová přiveze sérii svých nových velkoformátových obrazů. Ve své aktuální tvorbě se věnuje hledání alternativ v malbě velmi klasických, až zprofanovaných témat, jakými jsou zátiší, konkrétněji pugéty, mísy s ovocem apod. „Inspiruje ji neoprimitivismus, Art brut, různé amatérské malířské techniky, ale také klasická barokní holandská zátiší. Přesto všechno se stále snaží o záznam atmosféry, nalézání výrazu obrazu a vytváření osobní mytologie. Obrazy Denisy Krausové představují zdařilý příklad, jak se dá i dnes vypořádat s tradičním, konzervativním tématem, předvést malířsky dobře zvládnutý projev a současnou českou malbu tímto neotřelým přístupem zajímavě obohatit,“ dodala kurátorka výstavy Petra Herotová.

Výstava Krása zabitá sluncem bude v Městské galerii k vidění až do 19 dubna. Otevřeno je denně kromě pondělí od 13 do 17 hodin.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace