Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Tři sestry

  pátek 18.10 19:00 - Prachatice, Hotel Park

  Koncert.

 • Drátkování bedrníků s Petrou Dudákovou

  pátek 18.10 17:00 - Vodňany, U Lípy

Zobrazit všechny události
 

Maskovaní pachatelé vnikli do domu a napadli majitele. Zůstaly po nich tyto věci

 Autor: Policie ČR

    Autor: Policie ČR

TÁBORSKO - Jihočeští kriminalisté prověřují závažný případ loupežného přepadení a v této souvislosti žádají o pomoc širokou veřejnost. Pravděpodobně minimálně dva maskovaní pachatelé násilně vnikli nad ránem 27. února letošního roku do rodinného domu na okraji Tábora. V domě napadli majitele, kterého při vloupání vzbudili, a ten se následně přepadení bránil.

 

Útočníci nakonec z domu utekli. Na místě zanechali tašku s obuví a velmi specifický palcát, který použili při vloupání i útoku na majitele domu. Palcát je dřevěný o délce necelých 50 cm, osazené hroty jsou také dřevěné a rukojeť palcátu je opletena páskem hnědé barvy a koženým návlekem. Na místo si pachatelé pravděpodobně přinesli onošené boty černé barvy a sportovní tašku červené barvy. Věci jsou zachyceny na fotografii a k obnošeným botám pořídili kriminalisté i fotografie nových bot z katalogu.

Kriminalisty i vyšetřovatele zajímá především totožnost majitele či uživatele popsaných věcí. Důležité jsou však také i informace o původu palcátu, kdo ho vyrábí či dováží nebo prodává. Je také možné, že jej pachatelé před přepadením někomu jinému, kdo si ho třeba přivezl z dovolené, ukradli. Jde o neobvyklý předmět a kriminalisté přivítají i tipy odborníků z muzea či sběratelů.

Kriminalisté žádají každého, kdo by měl jakýkoliv poznatek k majitelům těchto předmětů, aby policisty kontaktoval na lince 158. Jakékoliv informace k tomuto závažnému případu je možné také volat přímo táborským kriminalistům na telefonní číslo: 735 781 277.

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ktoz su bozi bojovnici! Nebyli jeste maskovani paskou pres oko?

  Vloženo 12.4.2019 15:29:27

 • Žižka 

  Reagovat

   

  Na vloupačku v Táboře jedině s palcátem :))

  Vloženo 12.4.2019 11:18:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace