banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Život v právu

    středa 18.9 10:00 - Písek, Senior Point - klubovna DFŠ

    Cyklus přednášek s Mgr. Jaroslavem Hávou - dlouholetým soudcem Okresního soudu v Písku.

  • Drahá legrace

    středa 18.9 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Město se nenechá tlačit ke zdi. Než by dalo Budvar arénu na rok Motoru, raději prý zahájí rekonstrukci

Ilustrační foto.

Ilustrační foto.

AKTUALIZOVÁNO - 31.7.2013 22:26

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Smutný příběh českobudějovického hokeje zatím na šťastný konec nevypadá. Rada města dala přednost skupině CB hokej 2013 bývalých hokejistů kolem Radka Bělohlava, Stanislava Bednaříka, Romana Turka či Petra Sailera – před HC Motor, který reprezentovali Zdeněk Caska a Jaroslav Brabec. „Podle mého názoru jde hokejistům z CB hokej 2013 primárně o českobudějovický hokej, a právě proto mně osobně jejich projekt připadá sympatičtější a čitelnější,“ zdůrazňuje Miroslav Joch, první náměstek primátora pro ekonomiku a majetek města České Budějovice. Odvetný úder odmítnuté skupiny přišel vzápětí.

Radní rozhodovali o novém nájemci Budvar arény, protože se jim podařilo ukončit dohodou nájemní smlouvu s odešlým HC Mountfield. Od pondělí je ale všechno jinak. To přišlo od právníka HC Mountfield zpětvzetí ukončení smluvního vztahu dohodou. V platnosti tak zůstává pouze výpověď ze strany města. A ta má roční lhůtu. „Dlouhé výpovědní lhůty v podstatě umožňují HC Mountfieldu, respektive skupině, která bude držet akcie této společnosti, uplatňovat práva přednostního pronájmu Budvar arény na dvanáct měsíců. Takto nastavené parametry smlouvy byly dány městem jako vyjádření podpory českobudějovickému hokeji a nyní se tato vstřícnost obrátila proti nám," vysvětluje Joch, který si myslí, že zvolený postup nemá vůbec nic společného se sportem a o fair play už nemůže být vůbec řeč. „Podle naší právní analýzy jsme nenašli důvody pro okamžitou výpověď smlouvy ze strany města. Pokud tedy nedojde k ukončení nájemního vztahu dohodou, budeme muset čekat dlouhých dvanáct měsíců," dodává náměstek primátora.

Bez zázemí městského hokejového stadionu CB hokej 2013 nedokáže rozehrát první a dokonce ani druhou ligu. „Osobně jim vyjadřuji maximální podporu. Nedovedu si představit, že bych se nechal dotlačit nestandardními kroky k podpoře jiného projektu. Do úvahy připadá i možnost, abychom tento patový stav využili k potřebným renovačním akcím a pro sezonu 2013/2014 přistoupili k potřebné úpravě dilatace na první ledové ploše, odpadových kanálů v šatnách a dalším nutným opravám, které jsou po desetiletém provozu od rekonstrukce nutné udělat," uzavírá první primátorův náměstek.

Rada města zvažovala projekty dvou zájemců o pronájem Budvar arény minulou středu. Před HC Motor zastoupeným Blažkem a Caskou dala přednost projektu skupiny CB Hokej 2013 kolem Radka Bělohlava a spol. Když radní HC Motor nevybrali, následovaly odvetné kroky - zpětvzetí ukončení nájmu pro HC Mountfield dohodou, a také kroky vedoucí k převodu budějovické mládeže pod Mountfield v Hradci Králové. Ve městě je přitom ještě druhá ledová plocha Jaroslava Pouzara. Tam už ale trénují právě hráči Motoru.

Zůstává tedy velkým otazníkem, jaký hokej, kde a zda vůbec se bude v příští sezoně hrát. A ještě větší otázka nad tím, jak se zachovají fanoušci a kde bude jejich srdce.

Jan Petráš, Libuše Kolářová 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace