Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

  Beseda.

 • Bachata pro začátečníky

  středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Městská slavnost Dotkni se Písku 2017 se letos ponese v barokním stylu

PÍSEK - Od pátku 9. června do neděle 11. června se obyvatelé a návštěvníci města Písku mohou těšit na tradiční městskou slavnost Dotkni se Písku. V novodobé historii se uskuteční již po dvacáté páté. Pro všechny generace je připravena rozmanitá zábava v podobě hudebních a tanečních vystoupení, dobových programů a workshopů. Historická část akce se ponese v barokním duchu s odkazem na dobu Marie Terezie, ve které písecká slavnost vznikla.

Hlavní koncerty a představení se odehrají na Velkém náměstí. Vystoupí např. Aneta Langerová, Václav Neckář, Marek Ztracený, UDG, ze zahraničních interpretů třeba baskická hudebně taneční skupina Korrontzi nebo skupina rakouských harmonikářů Linzer Quetschnspüla. Chybět nebudou ani vystoupení místních spolků a skupin, jako například Písecký komorní orchestr, Písečan, TC Z.I.P., Písečánek, TC Louisiana a další.

Příznivci country neb dechovky naleznou své útočiště v Palackého sadech. Zde bude určitě největší hvězdou nekorunovaný král české dechovky Josef Zíma, který přijde se svou uměleckou partnerkou Yvetou Simonovou a orchestrem Jiřího Sládka s pořadem Už kamarádi… Dále Písecká čtyřka Josefa Nováka, Pavlína Jíšová a přátelé, Strings, Dechová hudba města Písek, Hastrmani a další.

Mezi letošní hlavní novinky patří videomapping, který se bude promítat na budovu radnice, a to jak v pátek, tak v sobotu. Místo klasického ohňostroje je připraven stylový barokní ohňostroj.

Historická část večerního programu začne v pátek historickým průvodem. Do průvodu SE zapojÍ i veřejnost – dobrovolníci budou mít zapůjčené dobové kostýmy z Barrandovských ateliérů. Na průvod naváže Slavnost pro Marii Terezii a noční lampiónový průvod. V sobotu si návštěvníci určitě nenechají ujít barokní šermířské drama z období třicetileté války pod názvem Na křídlech války nebo vodní bitvu pod hradem. Doprovodný program pro děti bude probíhat oba dny na Bakalářích a Parkánech.

Pro náctileté je připraven program v letním kině. Páteční večer je vyhrazen taneční pěnové párty, sobotní program vyvrcholí vystoupeními mladého hiphoppera PJaye, rappera Lipa a Viktora Sheena.

Městskou slavnost zakončí tradiční nedělní bohoslužba. Modlitba ranních chval v děkanském kostele bude pokračovat modlitbou za město u Mariánského sloupu a průvodem z Alšova náměstí zpět do děkanského kostela, kde se uskuteční společná mše svatá. V průběhu slavnosti  bude zpívat a na dobové nástroje hrát soubor Ritornello.

Centrum kultury města Písek, jako hlavní organizátor městské slavnosti, připravilo pro návštěvníky novou podobu webu www.dotknisepisku.cz s možností filtrování programu podle zvolených kritérií.

Vstup na slavnost je zdarma.

-PR-

Diskuse k článku - 2 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Kamila 

  Reagovat

   

  Strašný!Pouť na úrovni Milevska.Asi i Milevsko urážím.

  Vloženo 9.6.2017 17:00:05

 • Milda 

  Reagovat

   

  O ničem, odjíždím z Písku.

  Vloženo 6.6.2017 18:20:32

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace