Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Léto na Kampě - PPB a Zropuch

    sobota 24.8 18:00 - Klub Kampa, kampus JU, České Budějovice

    Festival.

  • Pivní slavnosti Myslkovice

    sobota 24.8 13:00 - Zámecký park, Myslkovice

Zobrazit všechny události
 

Mezinárodní výstava psů zaplní prostory českobudějovického výstaviště, představí i méně známá plemena

Ilustrační foto , Autor: www.pixabay.com

Ilustrační foto     Autor: www.pixabay.com

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Tento víkend na českobudějovickém výstavišti bude patřit milovníkům psů. Koná se tu totiž 49. ročník mezinárodní psí výstavy. Soutěžící se do Budějovic sjedou například z Finska, Franci, Ruska, Rakouska i Německa. Návštěvníci budou moci obdivovat celkem 250 plemen.

 

Letos je přihlášeno přes 3000 psů. Mezi nimi i méně známá plemena se zvláštními názvy jako například mudi, boerboel, poitevin, tornjak nebo kooikerhondje. "V sobotu se vystavují vesměs lovecká a služební plemena, v neděli se vystavují psi společenští a chrti. Posuzování v kruzích začíná od 9 hodin, poté od 14:45 začíná závěrečný kruh a přehlídky v pavilonu Z," přibližuje za pořadatele jednatelka českobudějovického kynologického klubu Marie Pártlová.

Na ploše výstaviště si navíc můžete už tradičně nakoupit i nejrůznější chovatelské potřeby. "Bude tam přibližně čtyřicítka prodejců, kteří prodávají krmiva, vodítka i hračky a mají na své zboží výstavní slevu, takže je to levnější než v obchodech. Bude tam třeba i prodejce pojištění pro psy," dodává k programu Pártlová.

Pokud se na výstavu chystáte i se svým psem, nezapomeňte, že u vstupu je nutné doložit očkovací průkaz psa, který zkontroluje veterinární lékař.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace