Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Robert Fulghum - opravář osudů, o jeho tvorbě i životě

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

    Beseda.

  • Bachata pro začátečníky

    středa 23.10 17:00 - Strakonice, DDM

Zobrazit všechny události
 

Ministr vnitra Martin Pecina navštívil České Budějovice

Martin Pecina navštívil České Budějovice. , Autor: HZS JčK

Martin Pecina navštívil České Budějovice.     Autor: HZS JčK

ČESKÉ BUDĚJOVICE – V úterý 23. července v odpoledních hodinách navštívil ministr vnitra Martin Pecina společně s generálním ředitelem HZS České republiky Drahoslavem Rybou Krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

Dopolední programy ministra a generálního ředitele byly rozdílné. Ministr Pecina měl společně s policejním prezidentem Martinem Červíčkem sjednané setkání s krajským ředitelem Policie Jihočeského kraje Radomírem Heřmanem, dále pak s primátorem Statutárního města České Budějovice Jurajem Thomou a následně s hejtmanem Jihočeského kraje Jiřím Zimolou.

Generální ředitel HZS České republiky se společně s krajským ředitelem HZS Jihočeského kraje Lubomírem Burešem dopoledne sešel s jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou. Hlavním tématem jejich přibližně hodinového rozhovoru byla personální politika Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje. Hejtman Jihočeského kraje se zajímal především o problematiku nízkého počtu hasičů v kraji. Byl generálním ředitelem HZS ČR informován, že v současné době v rámci celé republiky chybí přibližně pět set hasičů. Krajský ředitel HZS Jihočeského kraje Lubomír Bureš k tomuto tématu řekl: „Jedním z hlavních důvodů nutného navýšení početního stavu příslušníků je nově otevřený úsek dálnice, který byl spuštěn na Táborsku. My bychom potřebovali navýšit početní stavy na zajištění provozu dálnice tak, abychom v případě nějaké větší nehody, mohli efektivně zasahovat. Nejde však nejen o Táborsko. Samozřejmě se snažíme naplnit početní stavy i na Kaplicku a Krumlovsku. Našim cílem je navýšit stavy především u dálnice a dalších rychlostních komunikací v kraji. Co se dálnice a rychlostní silnice E55 v současné době týče, tak nám jde o 12 lidí. Ale kdybychom chtěli pokrýt kompletně naše potřeby tam, kde máme snížené početní stavy na několika stanicích, tak jsme se bavili o 50 hasičích na náš kraj."

Dalšími tématy pak byla spolupráce s dobrovolnými jednotkami v kraji a financování provozních a investičních nákladů. Nespokojenost hejtman Zimola vyjádřil nad nedostatkem finančních prostředků v rámci stavebních investic, kdy na celém území České republiky probíhají pro HZS ČR pouze dvě stavební akce, jedna z toho je v jihočeském Frymburce.

Na odpolední hodiny pak bylo naplánované setkání ministra vnitra Martina Peciny s generálním ředitelem HZS ČR a krajským ředitelem HZS Jihočeského kraje právě na Krajském ředitelství HZS JčK. Za přítomnosti dalších funkcionářů HZS JčK probírali především události a poznatky z červnových povodní. Jedním z diskutovaných témat bylo opětovně navýšení počtu hasičů v kraji na úroveň, která zde byla před snižováním stavů v souvislosti s úspornými opatřeními. Ministr Pecina návštěvu ukončil prohlídkou operačního střediska a stanice v Českých Budějovicích.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace