Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční setkání občanů Netolic starších 70 let

    Úterý 10.12 14:00 - Sál ZUŠ Netolice

  • Divadélko pro nejmenší

    Úterý 10.12 10:30 - Strakonice, RC Beruška

Zobrazit všechny události
 

Mladíci hráli fotbal s ukopnutým zrcátkem

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

ČESKÉ BUDĚJOVICE – českobudějoviští strážníci ve středu 8. ledna v půl deváté večer přijali na lince 156 oznámení, že skupina mladíků, která se pohybovala u zaparkovaných vozidel v ulicích Staroměstská a Holečkova, si hraje fotbal s ukopnutým zrcátkem.

 

Zprávu potvrdil další telefonát, který popsal konkrétní místo, poškozené vozidlo i osobu, která zrcátko ukopla, a tak byly na místo vyslány hlídky městské policie. Ty tady našly partu šesti mladíků, kteří hráli fotbal s utrženým zrcátkem. Všichni byli strážníky zadrženi.
Pětice mladíků byla mladistvých, a tak strážníci u nich provedli orientační dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Zjistili hodnoty v rozsahu od 0,35 do 1,62 promile alkoholu v dechu. Strážníci uvědomili zákonné zástupce pětice výtržníků, kteří si své děti převzali. Ale s výjimkou jednoho mladistvého, který byl umístěn na protialkoholní záchytnou stanici. Nakonec případ předali policistům, kteří s majitelkou poškozeného vozidla a vandaly celý případ dořeší.
Při podání vysvětlení všichni zúčastnění svorně uvedli, že alkohol zakoupili ve večerce poblíž Palackého náměstí. Přivolaní rodiče byli poučeni o dalším postupu s tím, že celá událost bude předána příslušnému orgánu sociálně právní ochrany dětí k dořešení.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace