banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Bomberos

    Úterý 16.7 16:00 - Tábor, Rajský dvůr

    Hasičská groteska.

  • Enkaustika aneb Krácení dlouhé chvíle pana Josefa Novotného

    pondělí 1.7 až Úterý 31.12 - Strakonice - Šmidingerova knihovna

    Obrázky tvoření žehličkou a voskem

Zobrazit všechny události
 

Mladík napadl řidiče trolejbusu. Udeřil ho pěstí do hlavy

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V pátek 29. prosince krátce po deváté večer projížděla hlídka městské policie ulicí Antonína Barcala. Na konečné městské hromadné dopravy strážníci spatřili několik lidí, kteří se rozutekli, jakmile se hlídka přiblížila. Na místě zůstal zjevně otřesený muž s krvácejícím zraněním hlavy. Jedenašedesátiletý řidičem trolejbusu byl napaden jedním z cestujících. Dotyčný mladík cestoval trolejbusem se svými dvěma společníky, svým chováním narušovali přepravní řád. Když je řidič vyzval na konečné zastávce k vystoupení, vysloužil si od mladého agresora úder do hlavy.Strážníci na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu a hlídku Policie ČR. Zraněného muže si převzali do své péče zdravotníci. Hlídky městské policie se okamžitě vydaly pátrat po pachateli napadení a jeho společnících. V ulici J. Bendy spatřili dva mladíky, kteří odpovídali popisu řidiče. Strážníci je zastavili a vyzvali k předložení osobních dokladů. Jednalo se o dva sedmnáctileté chlapce z Českých Budějovic. Oba nejprve strážníkům tvrdili, že byli u kamaráda. Po chvíli však šli s pravdou ven a přiznali, že měli konflikt s řidičem trolejbusu. Ten po konfrontaci s nimi potvrdil, že strážníci nalezli ty pravé. Sedmnáctiletý mladík se nakonec sám přiznal, že řidiče napadl pěstí. Své u něj sehrál pravděpodobně i alkohol.

Strážníci u něj provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem 0,64 ‰. Jeho společník pak nadýchal 1,35 ‰. Strážníci oba dva mladé muže předali do rukou policistů na Obvodním oddělení Policie ČR Čtyři Dvory.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace