Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Pouťové posezení s harmonikou

  neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

  Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

 • Sekáč Podlesí

  neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

  Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Mladík zapálil výtah s dvěma lidmi v kabině v domě s třemi sty nájemníky

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Českobudějovickým kriminalistům se podařilo objasnit loňský požár nákladního výtahu v panelovém domě na Pražské třídě v Českých Budějovicích. K požáru došlo loni na začátku září. V kabině výtahu byli při založení požáru dva lidé a v domě bydlí 300 lidí. Obviněným je mladík z Českých Budějovic, který měl požár založit s pomocí zapalovače.

 

„Požár se postupně rozšířil na celou kabinu a přilehlé prostory, kdy svým jednáním způsobil škodu převyšující 250 000 korun. Při požáru se v kleci výtahu nacházela dvojice osob, která se nadýchala zplodin a musela být ošetřena ve zdravotnickém zařízení - naštěstí nedošlo k jejich újmě na zdraví. Při požáru příslušníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje svým okamžitým zásahem zabránili újmě na životě a zdraví a také větší škodě na majetku bytového domu, který užívá zhruba 300 nájemníků," řekl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace