středa 11.12 17:00 - Městská knihovna, Vimperk

• Česko zpívá koledy

středa 11.12 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

Zpívání pro všechny.

Motor odstartoval sezonu přesvědčivou výhrou. Rozhodla druhá třetina

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Hokejisté Českých Budějovic vstoupili do nového ročníku na výbornou, v dnešním utkání prvního kola Chance ligy na domácím kluzišti porazili před 6 110 diváky farmu extraligového Liberce z Benátek nad Jizerou přesvědčivě 5:1. Po bezbrankové první třetině, ve které hosty podržel výborně chytající brankář Schwarz, rozhodli svěřenci trenéra Václava Prospala razantním nástupem do prostředního dějství. Během necelých deseti minut si vypracovali tříbrankový náskok a ještě v závěru druhé dvacetiminutovky zvýšili už na 4:0. Branky vstřelili postupně Bradley, Pavlin, Endál a Novák. Třetí část už se tak hrála spíše jen z povinnosti, o vítězi bylo rozhodnuto – nejprve ve 44. minutě hostující Braid obral budějovického gólmana Strmeně o čisté konto a definitivní podobu výsledku dal svým druhým gólem v zápase Pavlin – 5:1.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Benátky nad Jizerou 5:1 (0:0, 4:0, 1:1). Branky a nahrávky: 21. Bradley (Čermák), 27. Pavlin (Gilbert), 30. Endál (Pavlin), 40. M. Novák (Endál, Plášil), 53. Pavlin (Z. Doležal) – 44. Braid (Burda). Rozhodčí: Ondráček, Dědek – Kreuzer, Polonij. Vyloučení: 3–4. Využití: 1–0. Přihlíželo 6 110 diváků.

Sestava Českých Budějovic: Strmeň – Kutlák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Plášil – M. Novák, Gilbert, Endál – Čermák, Bradley, Šimánek – Beránek, Přikryl, Doležal – Heřman, Doktor, Babka.

Protože si nikdo ve zbývajících zápasech prvního kola nepřipsal výraznější vítězství, usadili se Jihočeši hned na úplném vrcholu tabulky. Další zápas čeká Motor už v pondělí 10. září, kdy zajíždí na půdu ještě loni extraligové Dukly Jihlava, která dnes nečekaně prohrála v Přerově (4:5). Šlágr druhého kola Chance ligy začíná v 17.30 hodin a Jihočeši na Vysočinu chystají výjezd fanoušků.