• Lyžařské přejezdy na severu Evropy

Čtvrtek 17.1 19:00 - Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

Jablonecký cestovatel Zdeněk Skořepa Vás protáhne na běžkách trasou dlouhou 400 km dvěma cestami - finskou a norskou.

• Senior večer

Čtvrtek 17.1 17:00 - Písek, KD

K tanci a poslechu zahraje Milevská pětka.

Soutěže (1)

Motor ztratil dobře rozehrané utkání, nepomohl ani Strmeňův zákrok sezony

VSETÍN – Hokejisté Českých Budějovic v sobotním šlágru 45. kola Chance ligy na ledě Vsetína neodčinili nečekaný domácí výbuch s Porubou a prohráli podruhé v řadě. Svěřenci trenéra Václava Prospala přitom měli utkání dobře rozehrané a po dvou třetinách vedli 2:1, když na Vávrův gól z přesilové hry v prvním dějství odpověděli ve druhé třetině Jakub Doktor a Karel Plášil. Jihočeši byli na koni a měli i další šance, ale svůj náskok nenavýšili. I díky brankáři Janu Strmeňovi, který předvedl proti budějovickému odchovanci v barvách Vsetína Luboši Robovi mladšímu dost možná nejlepší zákrok sezony, když tygřím skokem do opuštěné klece zabránil nejlepšímu kanonýrovi soutěže ve vyrovnaní, držel Motor nadějný stav až do 49. minuty. Pak už se ale právě Rob přece jen trefil a obrat dokonal hned o 64 vteřin později zkušený Kucharczyk – 3:2.

Jihočeši tak utrpěli druhou porážku v řadě, zůstávají čtvrtí a na vysněnou druhou příčku, kterou aktuálně drží Kladno o skóre právě před třetími Valachy, ztrácejí už sedm bodů.

VHK Vsetín – ČEZ Motor ČB 3:2 (1:0, 0:2, 2:0). Branky a nahrávky: 14. Vávra (Mikuš, Rác), 49. Rob (Pechanec), 50. Kucharczyk (Frolo) – 24. J. Doktor (Vydarený, M. Novák), 37. Plášil (Doležal, Heřman). Rozhodčí: Doležal, Barek – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4–8, navíc Karabáček (CEB) 10 minut OT. Využití: 1–0. Střely na branku: 37–23. Přihlíželo 3 820 diváků.

Sestava Českých Budějovic: Strmeň – Vydarený, Fillman, Plášil, Jandus, Pýcha, Pavlin – Beránek, Gilbert, Karabáček – Šimánek, Dančišin, Babka – M. Novák, Přikryl, Doležal – Čermák, J. Doktor, Heřman.