sobota 19.10 17:00 - Písek, Divadlo pod čarou

Hudební festival.

• Barbora Poláková - Tour 2019

sobota 19.10 19:00 - Strakonice, MěKS

Motor zvítězil ve šlágru kola na ledě Jihlavy a posunul se na druhou příčku

JIHLAVA – Hokejisté Českých Budějovic dnes v utkání šestého kola zavítali na půdu jednoho z potenciálně nejvážnějších prvoligových konkurentů. Jihočeši ale zvládli první těžkou prověrku bez újmy. V prvních dvou třetinách se hrál úporný hokej plný osobních soubojů a jediný gól vstřelil v závěru první části veterán Šimánek – 0:1. Ve třetí třetině už se ale ofenzivní stavidla spustila naplno – prvních deset minut patřilo jasně Motoru a náskok zvýšili pěknými střelami Novák s Karabáčkem – 0:3. Zdálo se být rozhodnuto, ale domácí Dukla se nevzdala a dokázala závěr ještě zdramatizovat, to když Jiránek dorazil střelu v přesilové hře a pak se po krásné individuální akci prosadil i Zeman – 2:3. V posledních sekundách tak bylo Jihočechům trochu horko, protože byl navíc vyloučen Vydarený a Dukla odvolala brankáře, ale budějovický gólman Klouček už za svá záda další puk nepustil – 2:3.

Jihočeši mají po šesti kolech 16 bodů a jsou druzí o dva body za dosud stoprocentní Porubou. Právě na stříbrnou pozici se Motor dostal na úkor Přerova, který dnes padl na Slavii. Další zápas sehrají České Budějovice už ve středu 25. září na domácím ledě, kde přivítají sedmé Litoměřice.

HC Dukla Jihlava – ČEZ Motor ČB 2:3 (0:1, 0:0, 2:2). Branky a nahrávky: 52. Jiránek (Pohl, Pekr), 53. Zeman (Pekr) – 19. Šimánek (Pavel, Přikryl), 43. Novák (Plášil, Veselý), 46. Karabáček (Plášil, Šimánek). Rozhodčí: Doležal, Jaroš – Flegl, Roupec. Vyloučení: 6–7. Využití: 1–1. V oslabení: 0–0. Střely na branku: 34–37. Přihlíželo 2106 diváků.

Sestava Českých Budějovic: Klouček – Suchánek, Pavel, Pýcha, Lytvynov, Vydarený, Plášil – Christov, Venkrbec, Holec – Novák, Kloz, Veselý – Karabáček, Prokeš, Gilbert – Šimánek, Přikryl, Babka.