banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Transsibiřská a Transmongolská magistrála

    Úterý 20.8 20:30 - Stánek - Žižkovo náměstí, Tábor

    Cestopis.

  • Loutka - Dvorní divadlo

    Úterý 20.8 18:30 - Jezírko v parku za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí

    Divadelní komedie pod širým nebem.

Zobrazit všechny události
 

Na česko-rakouských hranicích bude festival Přechody

 Autor: Übergänge-Přechody

    Autor: Übergänge-Přechody

ČESKÉ BUDĚJOVICE - V Českých Velenicích a rakouském Gmündu se uskuteční šestý ročník přeshraničního festivalu, který nabídne nejen koncerty a výstavy, ale i divadelní a filmová představení.

Festival Übergänge-Přechody začne ve čtvrtek 22. srpna okružní jízdou oběma městy, přičemž následovat bude neobvyklé představení divadelní skupiny Klinika Lalek z Polska, které proběhne v zámeckém parku v Gmündu. Do kulturního domu Beseda v Českých Velenicích pak mohou návštěvníci přijít v sobotu na koncerty projektu Spolurock. Do neděle budou mezi oběma jezdit zdarma autobusy.

Divadelních představení bude několik. Např. divadlo Studna zahraje na rakouské straně v němčině Bajaju a na české straně česky Sindibáda. V sobotu v zámeckém parku v Gmündu bude hostovat české Divadlo Continuo s inscenací Now. Na obou stranách hranice pak pro návštěvníky v kinech chystají sedm filmů.

Předchozích pěti ročníků tohoto festivalu se zúčastnilo přibližně tisíc umělců z různých zemí a na jeho organizaci se podílejí desítky dobrovolníků. Vstup na všechny akce je i letos zdarma.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace