Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Na českobudějovickém náměstí začaly jarní trhy s historickým kolotočem

 Autor: Jana Urbanová

    Autor: Jana Urbanová

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Třídenní jarní trhy dnes obsadily českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. Své zboží tu nabízejí prodejci ve 120 stáncích. Kromě tradičních českých výrobků přijeli i řemeslníci s originálním zbožím, někteří i s předváděním svého řemesla u stánku nebo s dětskou dílničkou. Děti zabavíte na kolotoči nebo trampolínách.

 

Příchozí si mohou nakoupit velikonoční dekorace, vajíčka, pomlázky i speciality, jako třeba perníky, sýry, uzeniny, domácí marmelády i kávu ze soukromých pražíren. Na trzích se také se svými výrobky prezentují i charitativní spolky a chráněné dílny. Vůbec poprvé se na náměstí objevily trampolíny známé třeba od mořských pláží. Menší děti pak mohou rodiče posadit na unikátní dřevěný kolotoč. "Je to ručně poháněná replika ruského kolotoče ze 16. století. Kdysi dávno se na takovém kolotoči vozil i král Ludvík šestnáctý. Máme čtyři takové kolotoče a jezdíme s nimi po Evropě," vysvětluje majitel kolotoče Marek Králík, který přijel na trhy do Českých Budějovic až z Kolína.

Jarní trhy na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. potrvají až do soboty 13. dubna.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace