Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Adventní koncert k 200. výročí narození Františka Gregory

    sobota 14.12 17:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Na deset dní vlaky mezi Budějovicemi a Plzní nahradí autobusy

Vlakové nádraží v Plzni. , Autor: ČD

Vlakové nádraží v Plzni.     Autor: ČD

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Dnes začíná desetidenní vlaková výluka na trati České Budějovice – Plzeň. Potrvá do 18 hodin ve čtvrtek 25. července. Na trati se opravuje most, železniční přejezd, trolejové vedení, sloupy a měnit se budou i výhybky.

Všechny vlaky jsou nahrazeny autobusy. Je nastaven výlukový jízdní řád. Za rychlíky na trase Plzeň hlavní nádraží – Nepomuk a zpět jedou náhradní autobusy z Plzně o 28 minut dříve než je pravidelný odjezd vlaků.

Vlak R 669 jede z Plzně v 6.08 hodin jako druhý spoj náhradní autobusové dopravy pouze do Nepomuku. Vlak R 923, který odjíždí z Plzně hlavního nádraží v 18.03 hodin, zastavuje pouze v Českých Budějovicích a Horažďovicích, kde je zajištěn přípoj na osobní vlak 17520 do Sušice (odjezd z Horažďovic v 19.16). Náhradní doprava za R 921 jede ze stanice Plzeň hlavní nádraží ve 20.03 a bude v Nepomuku asi o 20 minut později. V opačném směru je zdržení asi o půl hodiny.

V jižních Čechách jsou zastávky náhradní autobusové dopravy vždy před vlakovým nádražím, a to ve Strakonicích, Ražicích, Protivíně, Číčenicích a Českých Budějovicích. Časový posun odjezdů se jihočeských stanic netýká, zůstává i při náhradní autobusové dopravě podle jízdního řádu.

Kvůli omezené kapacitě autobusů České dráhy doporučují vozíčkářům nebo větším skupinám cyklistů nahlásit svou cestu drahám alespoň tři dny dopředu. Vyhnou se tak možným problémům.

Jiří Řeháček

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace