Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pouťové posezení s harmonikou

    neděle 16.6 11:00 - Božetice, místní kaplička a koupaliště

    Mše od 11.00 a ve 13.30 hodin začíná neckyáda.

  • Sekáč Podlesí

    neděle 16.6 8:00 - Tažovice, Kolčava

    Třetí ročník závodu v sečení kosou.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Na Lipně je sněhu dost, už otevřeli i Pánskou sjezdovku

LIPNO NAD VLTAVOU - Ve zbytku jižních Čech všechno připomíná spíš předjaří. Za pravou zimou musíte na hory. Zejména jihočeské rodiny s dětmi z okresů Tábor, Prachatice a Strakonice, kterým od zítřka začínají jarní prázdniny. V tomto týdnu se v lipenském areálu s tradičními rekreanty z Holandska hojně potkávali návštěvníci z píseckého okresu, kde jarní prázdniny právě končí. Uprostřed týdne zažili na Lipně noční vichr se silným deštěm a do rána bylo prakticky po sněhu. Ale hned do dalšího rána přišla bohatá sněhová nadílka, kterou okamžitě podél pobřežní promenády ožili ukázkoví sněhuláci. Lyžuje se naplno.

K letos nově otevřené sjezdovce Vyhlídka, u které si zdatní lyžaři užívají i sci-crossovou dráhu, právě přibyla otevřená i sjezdovka Pánská. Ta až do včerejška zůstávala pro nedostatek sněhu zavřená. Tím se délka tratí zvyšuje na 8,5 kilometru. Podmínky jsou výborné.

Dnes večer v 19 hodin bude ve Fox parku vítat lišák Fox nový turnus návštěvníků. A pozor! Na zamilované čeká na večerním lyžování Valentýnská pusa. 

Cestou na Lipno z Budějovic by ještě v Českém Krumlově nikdo nevěřil, že o pár kilometrů dál už panuje zimní království. Podobně při příjezdu z druhé strany Lipna začíná zima až u Vimperka. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace