Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Hvězda Betlémská!?

    pondělí 9.12 19:00 - Muzeum Jindřichohradecka, budova ve Štítného ulici, Jindřichův Hradec

    Přednáška Ing. Jany Tiché z Hvězdárny a planetária v Č. Budějovicích s pobočkou na Kleti.

  • Pletky s Vlastou

    pondělí 9.12 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

Zobrazit všechny události
 

Na Piaristickém náměstí jsou nové podzemní kontejnery. V Krumlově ale právě řeší jejich zápach

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Podzemní kontejnery na Piaristickém náměstí začnou sloužit svému účelu. Tříděný odpad je možné odkládat do nových podzemních kontejnerů, které neruší vzhled náměstí.

„V pátek 2. září došlo k oficiálnímu předání stavby. Každý ze čtyř podzemních kontejnerů má kapacitu pět kubíků. Nádoby na bílé a barevné sklo, papír i plast  nahradí původní nevzhledné kontejnery. Je to první stavba tohoto druhu, kterou město zadalo,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola. Stavba za více než jeden milion korun měla být hotová do konce letních prázdnin, ale archeologický průzkum dokončení o pár dní prodloužil. „Pokud se ukládání odpadů do „neviditelných míst“ osvědčí, budeme se snažit najít další vhodné vhodné lokality. Piaristické náměstí je pilotním projektem,“ dodal náměstek Petr Podhola.

Také v Českém Krumlově zprovoznili v červnu podzemní kontejnery. Během několika týdnů musí ale řešit velké problémy se zápachem, který z nich vychází. Obyvatelé města totiž nejsou ochotni dodržovat pravidla pro sběr tříděného odpadu a do podzemí hážou, co je napadne. „Největší problém je s provozovateli restaurací, kteří do kontejnerů odhazují zbytky jídla. Zvlášť v teplých dnech tam jídlo hnije,“ vysvětluje mluvčí města Petra Nestávalová.

Český Krumlov proto zvažuje pokutování nezodpovědných lidí, kteří nechtějí respektovat pravidla. Problém je ale v tom, že by je úředník musel chytit „za ruku“ přímo v okamžiku, kdy nevhodný odpad odhazují. V Krumlově tak místo požitku z estetičtějšího třídění odpadů zůstává ve vzduchu zápach.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace